UWAGA!

Prowadził samochód mimo zakazu

 
Elbląg, Prowadził samochód mimo zakazu

Już po raz kolejny obywatelska postawa, zasługująca na naśladowanie i pochwałę, przyczyniła się do szybkiego zatrzymania kierowcy, który w ogóle nie powinien wsiadać za kółko. Podczas kontroli policjanci ustalili, że 63-latek utracił uprawnienia za jazdę po pijanemu, a sąd orzekł wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów do końca roku. Teraz po raz kolejny odpowie za swoje zachowanie.

Wczoraj (12 października) przed południem oficer dyżurny został powiadomiony, że z Bemowizny do Braniewa jedzie kierowca bez uprawnień. Na miejsce wysłano patrol, by zweryfikować otrzymaną informację. Chwilę później funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 63-latka. Sprawdzenie w bazach danych wykazało, że mężczyzna utracił prawo jazdy za jazdę w stanie nietrzeźwości. Co więcej, 63-latek ma aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów do końca 2016 roku. Na nic zdały się tłumaczenia mężczyzny, że przyjechał do miasta tylko na chwilę. Teraz ponownie odpowie przed sądem.
       Szybka reakcja policjantów była możliwa dzięki obywatelskiej aktywności. To już drugi taki przypadek w ciągu ostatnich dni, gdy mieszkańcy w trosce o dobro innych uczestników ruchu drogowego informują funkcjonariuszy o swoich podejrzeniach. Kolejny raz obywatel wykazał się postawą godną naśladowania.
       Policjanci apelują, by każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych na drodze. Zadbajmy nie tylko o własne bezpieczeństwo, ale i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić policję o takim fakcie pod numerem telefonu 112 lub 997. Funkcjonariusze sprawdzą każdy taki sygnał.
      
st. sierż. Jolanta Sorkowicz, KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama