UWAGA!

Rzucił się z nożem, bo chciał papierosa

 
Elbląg, (ilustracja do tekstu,
(ilustracja do tekstu, fot. KMP Elbląg)

Szarpał, okładał pięściami po twarzy, a na dodatek dźgnął nożem w udo.  Dlaczego? Bo żądał od swojej ofiary telefonu komórkowego i e-papierosa. 18-latek, który na targowisku miejskim napadł na 23-letniego mężczyznę trafił do aresztu. Postępowanie w tej sprawie toczy się pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Elblągu.

Do zdarzenia doszło 8 października na terenie targowiska miejskiego. Jak informował wówczas kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu,18-latek zaatakował 23-letniego mężczyznę. Dlaczego? Bo starszy nie chciał oddać e-papierosa oraz telefonu komórkowego. Wtedy też 18-latek przeszedł do rękoczynów. Szarpał, okładał pięściami po twarzy, aż w końcu ugodził swoją ofiarę nożem w udo i uciekł. Zabrał ze sobą zrabowane przedmioty warte 250 zł.
       Policjanci zatrzymali 18-latka oraz jego 15-letniego kolegę. Młody mężczyzna był już wcześniej notowany, teraz odpowie za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 23-latek po opatrzeniu przez ratowników medycznych został zwolniony.
       Sąd aresztował 18-latka na trzy miesiące, a postępowanie przygotowawcze nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Elblągu.
       "W myśl art. 280 § 2 kk, jeśli sprawca rozboju posługuje się bronią palną, nożem lub innym podobnie niebezpiecznym przedmiotem lub środkiem obezwładniającym albo działa w inny sposób bezpośrednio zagrażający życiu lub wspólnie z inną osobą, która posługuje się taką bronią, przedmiotem, środkiem lub sposobem, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3."
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama