UWAGA!

Skorzystał z okazji i ukradł laptopa

Elbląg, 21-latek ukradł torbę z laptopę, która znajdowała się na na tylnym siedzeniu fiata 126 p
21-latek ukradł torbę z laptopę, która znajdowała się na na tylnym siedzeniu fiata 126 p (fot. KPP Braniewo)

Policjanci zatrzymali 21- letniego braniewianina zaraz po tym, jak ukradł torbę z laptopem z zaparkowanego na ulicy samochodu. Mężczyzna uciekając próbował ukryć się przed funkcjonariuszami w toalecie. Teraz odpowie za swój czyn przed sądem. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet 10 lat więzienia.

Policjanci prześlą do prokuratury materiały przeciwko 21 – letniemu Tomaszowi Z. z Braniewa, który w ubiegłym tygodniu włamał się do zaparkowanego przy ulicy Wiejskiej samochodu i ukradł z niego laptopa.
       Tomasz Z. został zauważony przez policjantów braniewskiego wydziału kryminalnego w czwartek (17 września), podczas patrolu na ulicy Wiejskiej. Jego nerwowe zachowanie oraz fakt, że był poszukiwany do osadzenia w zakładzie karnym, wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Młody mężczyzna na widok policjantów zaczął uciekać, porzucając niesioną przez siebie torbę. Próbował ukryć się przed nimi w ogólnodostępnej toalecie.
       Gdy został zatrzymany okazało się, że chwilę wcześniej włamał się do fiata 126 przy ulicy Wiejskiej, z którego ukradł torbę wraz z laptopem. Skorzystał z okazji, bowiem komputer był pozostawiony na tylnym siedzeniu auta. Policjanci odnaleźli porzuconą torbę wraz z laptopem i dokumentami.
       W piątek (18 września) Tomasz Z. usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Przyznał się do winy. Za to przestępstwo Kodeks Karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.
      
       Policjanci apelują
       Zwracamy się do kierowców jak i pasażerów – pozostawiając na widoku w samochodzie wartościowe przedmioty, sami zapraszacie złodzieja.
       Pamiętajcie, wychodząc z auta schowajcie torby, kurtki, telefony czy panele samochodowe do bagażnika. Tam nie będą widoczne i nie będą kusiły innych szybkim, łatwym zyskiem. Unikniecie w ten sposób nie tylko straty wartościowej rzeczy, ale dodatkowych kosztów związanych z wstawianiem nowych szyb, czy zamków w drzwiach samochodu.
      
oprac. A na podst. info KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama