UWAGA!

Spirytus nie dojechał

700 litrów spirytusu niewiadomego pochodzenia o szacunkowej wartości ok. 56 tys. zł ujawnili wczoraj wieczorem (21 maja) podczas kontroli drogowej samochodu dostawczego w pobliżu Pasłęka, działający wspólnie funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej z elbląskiej Placówki SG i policjanci KMP w Elblągu.

Pojazdem opel combo z łódzkimi numerami rejestracyjnymi kierował 47-letni Włodzimierz F., mieszkaniec Łodzi. Przewoził on 700 litrowych butelek wypełnionych spirytusem. Nie było na nich jakichkolwiek znaków skarbowych akcyzy ani też etykiet. Podczas wyjaśnień składanych funkcjonariuszom Placówki SG w Elblągu przyznał się, że towar ten jest jego własnością. Nabył go od obywatela Armenii na targowisku w Łodzi. Alkohol pochodził najprawdopodobniej z przemytu zza wschodniej granicy. Z wiedzy funkcjonariuszy SG wynika, że spirytus ten trafić miał w okolice Elbląga. Tam miano go rozcieńczyć, rozlać do butelek o mniejszej pojemności i sprzedawać jako wódkę.
     Po przesłuchaniu Włodzimierza F. zwolniono, a przewożony towar zdeponowano jako dowód w toczącym się postępowaniu. Dalsze czynności prowadzą funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Elblągu.
     Mówi kmdr por. Grzegorz Goryński, rzecznik prasowy komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku:
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama