UWAGA!

Ukradli samochód, bo nie mieli czym wrócić do domu

Elbląg, Młodzi złodzieje zostali zatrzymani przez braniewskich kryminalnych
Młodzi złodzieje zostali zatrzymani przez braniewskich kryminalnych (fot. KPP Braniewo)

Braniewscy policjanci zatrzymali w poniedziałek (12 października) sprawców sobotniej kradzieży samochodu. Młodzi mężczyźni nie spodziewali się wizyty funkcjonariuszy. Obaj zostali już przesłuchani i przyznali się do kradzieży, która, jak się okazuje, wynikła spontanicznie. Sprawcy ukradli auto, ponieważ nie mieli czym wrócić do domu. Teraz przyjdzie im drogo zapłacić za tak nietypowo „wynajętą” taksówkę.

Policjanci z Braniewa potrzebowali pięciu dni, aby ustalić i zatrzymać dwóch sprawców kradzieży samochodu. Jak się okazało, sprawcami byli przypadkowi przyjezdni, a o kradzieży pozostawionego na parkingu samochodu z kluczykami w stacyjce, zadecydował... brak połączeń komunikacyjnych z Olsztynem.
       - Dwaj mieszkańcy gm. Gietrzwałd, 20 – letni Rafała A. i 21 – letni Dawid Z., przyjechali w środę (7 października) do pracy do Braniewa ostatnim pociągiem z Olsztyna – opowiada Anna Kos z KPP w Braniewie. - Na miejscu okazało się, że oferta pracy jest nieaktualna. Mężczyźni pozostali bez możliwości powrotu do domu. Gdy zauważyli na zapleczu ulicy Kościuszki seata z pozostawionymi w stacyjce kluczykami, wykorzystali okazję i odjechali.
       - Podróż skradzionym samochodem zakończyła się w Olsztynku (powiat olsztyński), oddalonym od Braniewa o ponad 100 km, gdy mężczyźni próbowali uciec przed policyjnym radiowozem - kontynuuje. - Gdy ucieczka nie poskutkowała, porzucili auto, a sami uciekli.
       Braniewscy kryminalni zatrzymali złodziei w poniedziałek 12 października w ich mieszkaniach. Dwudziestolatkowie nie spodziewali się policjantów. Byli zaskoczeni, ale nie stawiali oporu podczas zatrzymania.
       Wczoraj (13 października) Rafał A. i Dawid Z. usłyszeli zarzuty kradzieży samochodu. Przyznali się do winy. Za to przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj policjanci wystąpią z wnioskiem o środek zapobiegawczy dla Rafała A. i Dawida Z. w postaci dozoru policyjnego.
      
oprac. A na podst. info KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama