UWAGA!

Usiłował przekupić policjanta

Elbląg, Usiłował przekupić policjanta

Policjanci z Braniewa zatrzymali kierowcę, który przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 40 km. Mężczyzna, chcąc uniknąć odpowiedzialności za popełnione wykroczenie drogowe, usiłował wręczyć policjantowi 100 zł. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (6 grudnia) około godziny 20 na drodze krajowej S 22, w pobliżu drogowego przejścia granicznego Grzechotki II, policjanci z braniewskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli kierowcę peugeota. Powodem kontroli było przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 40 km. Kierującym okazał się 34-letni obywatel Rosji. Policjanci poinformowali go o złamaniu przepisów prawa i za popełnione wykroczenie drogowe zaproponowali 300-złotowy mandat gotówkowy. Jednak 34-latek postanowił sprawę załatwić inaczej. Wyjął z portfela dwa banknoty po 50 zł i usiłował wręczyć je policjantowi. Kierowca był przekonany, że w ten sposób uniknie odpowiedzialności. Nie spodziewał się jednak, że zostanie zatrzymany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Banknoty dawane przez niego stróżom prawa zostały zabezpieczone, jako dowód w sprawie.
       Teraz mężczyzna stanie przed sądem. Za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od wykonywania czynności służbowych, grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
      
mł. asp. M. Giecewicz, KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama