Sobota 23-03-2019, imieniny Pelagii, Feliksa
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W powiecie sprawdzają prędkość

 
Elbląg, W powiecie sprawdzają prędkość

Od rana funkcjonariusze na drogach całego powiatu braniewskiego prowadzą działania ,,Prędkość''. Ich celem niezmiennie pozostaje zapobieganie zdarzeniom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

Z policyjnej praktyki oraz przeprowadzanych analiz dotyczących oceny stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym wynika, że przekroczenie prędkości wciąż pozostaje jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych zdarzeń na drodze.
     
     Podczas jazdy może dojść do różnych sytuacji, także tych dynamicznych, które zmuszają kierowców do podjęcia natychmiastowych działań. Poruszanie się z nadmierną prędkością powoduje, że nie jesteśmy w stanie w pełni zapanować nad swoim pojazdem, a tym samym nie możemy zagwarantować bezpieczeństwa ani sobie, ani innym uczestnikom ruchu. Mandat, czy punkty karne – to najłagodniejsze z konsekwencji zbyt szybkiej jazdy. Spowodowanie wypadku, okaleczenie jego uczestników lub śmierć – z takim finałem przekroczeń prędkości muszą liczyć się kierowcy.
     
     Od rana funkcjonariusze dyscyplinują tych, którzy zbyt mocno dociskają pedał gazu. Policjanci obecni są nie tylko w statycznych punktach kontroli, ale także dokonują pomiarów pojazdem nieoznakowanym.
     
     Kierowco pamiętaj :
– dopuszczalna prędkość w obszarze zabudowanym w godzinach od 5.00 do 23.00 wynosi 50 km/h, a od godz. 23.00 do 5.00 - 60 km/h
– w strefie zamieszkania możesz poruszać się z maksymalną prędkością do 20 km/h
– jadąc autostradą –nie możesz jechać szybciej niż z prędkością 140 km/h
– na drodze ekspresowej dwujezdniowej obowiązuje Cię ograniczenie prędkości do 120 km/h
– na drodze ekspresowej jednojezdniowej oraz na drodze dwujezdniowej co najmniej o dwóch pasach przeznaczonych dla każdego kierunku ruchu –dopuszczalna prędkość wynosi 100 km/h,a na pozostałych drogach – 90 km/h
Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia klasyczna
Kuchnia, a aneks kuchenny