UWAGA!

Weekend na granicy

Funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie mają za sobą kolejny pracowity weekend. Udaremnili kilka prób przemytu, a także zatrzymali pijanego kierowcę oraz poszukiwanego na podstawie nakazu wydanego przez kętrzyński sąd - informuje Agnieszka Golias, rzecznik W-MOSG.

Pijany kierowca trafił w ręce funkcjonariuszy Straży Granicznej PSG w Gołdapi w sobotę po godz. 4 rano. Patrol funkcjonariuszy SG usiłował zatrzymać go do rutynowej kontroli, ale kierujący zignorował sygnały do zatrzymania i zaczął uciekać. Chwilę później pojazd został zatrzymany przez patrol, który udał się w pościg. Funkcjonariusze doprowadzili 25-letniego kierowcę do Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi - badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wskazało 0,78 mg/l, czyli 1,6 promila we krwi. Nietrzeźwy kierowca straci prawo jazdy, samochód trafił na policyjny parking. Dalsze czynności prowadzą funkcjonariusze PSG w Gołdapi.
     W niedzielę funkcjonariusz Straży Granicznej z Placówki w Barcianach i policjant z Barcian podczas pełnienia wspólnego patrolu zatrzymali mężczyznę poszukiwanego w celu doprowadzenia do odbycia kary pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Bartoszycach. Zatrzymany został przekazany do dyspozycji KPP Kętrzyn.
     Na przejściach granicznych udaremniono kilka prób przemytu papierosów bez polskich znaków akcyzy. Tylko w piątek funkcjonariusze ujawnili 15 680 sztuk papierosów o łącznej wartości ponad 4 tysięcy zł. W sobotę funkcjonariusze udaremnili próbę przemytu 21 800 szt. papierosów o wartości ponad 6 tysięcy zł, w niedzielę - 30 400 szt. za blisko 8 tysięcy zł. Łącznie udaremniono wprowadzenie do obiegu wyrobów akcyzowych o wartości blisko 18 tysięcy zł.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • A skąd celnicy mają na takie wille w strefie nadgranicznej.Urząd Skarbowy powinien przyjżeć się tym strażakom granicznym.Bo to graniczy z cudem przy ich pensjach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kulawy i połamany(2007-08-21)
 • skoro znasz nazwisko i adres to zadzown i podaj do urzedu kontroli skarbowej, oni sie tym zajma
 • a ch.. Cię to interesuje nieudaczniku życiowy skąd mają. pamiętaj kulawy - uczciwą pracą ludzie się bogacą-
 • HEJ KULAWY I POŁAMANY WIDZĘ ŻE TO NIE TYLKO NICK ALE TAKŻE MOŻNA DOSTOSOWAĆ DO Ciebie samego a po za tym jak nie potrafisz odróżnić Straży Granicznej od Służby Celnej to dwie osobne formacje dur.....iu, i powiem ci jedno jestem w SG od od roku w Braniewie i jak dotąd nie wybudowałem sobie willi nie dokopalem się zajeb.....samochodu a pensji nawet nie starcza na normalne życie na poziomie ja i moi koledzy tak samo kuleją z kasą pewnie jak reszta społeczeństwa w tym pięknym kraju a praca nie jest za lekka za[pewniam cię .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  FUNKCIO(2007-08-21)
 • Co za różnica SG czy SC,jedni i drudzy gnębią rodaków.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wyborca(2007-08-21)
 • przydalby sie artykul weekend na 7-ce bo po tym remoncie jeszcze wieej korkow tam niz kieyds
Reklama