UWAGA!

Złapano poszukiwanych listem gończym

 
Elbląg, Złapano poszukiwanych listem gończym

Kryminalni z Braniewa zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych listami gończymi. Beztroski pobyt na wolności funkcjonariusze przerwali 26-latkowi oraz 42-latkowi. Starszy z oskarżonych ukrywał się przed organami ścigania od listopada minionego roku. Teraz nie unikną już odpowiedzialności.

Chęć uniknięcia kary pozbawienia wolności to główny powód ukrywania się skazanych przed organami ścigania. Nad tym, by respektowano sądowe wyroki czuwają policjanci. Funkcjonariusze gromadzą, a następnie weryfikują posiadanie informacje na temat miejsc pobytu poszukiwanych.
       W ciągu ostatnich dni do zakładu karnego trafiło dwóch mężczyzn poszukiwanych przez braniewski sąd listami gończymi. Pierwszy z zatrzymanych – 26-latek spędzi najbliższych 5 miesięcy w więziennej celi za przestępstwo uszkodzenia ciała. Drugi z mężczyzn – 42-latek, ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od listopada 2015 roku. Teraz nie uniknie już odpowiedzialności. Z komendy policjanci doprowadzili go wprost do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę 9 miesięcy pozbawienia wolności za uchylanie się od płacenia alimentów.
      
       Funkcjonariusze przypominają i ostrzegają

       Każdy, kto zna miejsce pobytu poszukiwanego, zobowiązany jest powiadomić o tym najbliższą jednostkę policji lub sąd. Za ukrywanie poszukiwanego lub udzielanie mu pomocy w ucieczce grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
      
st. sierż. Jolanta Sorkowicz, KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • za niepowrót z przepustki można przedłużyć sobie pobyt w ZK o 3 latka, moim zdaniem to samo powinno dotyczyć się nieusprawiedliwionego nie stawiennictwa w celu odbycia kary. Może zmusiłoby to niektórych opryszków do głębszej refleksji.
Reklama