UWAGA!

Sylwestrowe spotkanie ze Studiem Munka

 Elbląg, Sylwestrowe spotkanie ze Studiem Munka

Biblioteka Elbląska im. C. Norwida zaprasza na czwartkowe (30 grudnia) spotkanie ze Studiem Munka w ramach Klubu Muzyczno-Filmowego. Tym razem proponujemy obejrzenie dwóch filmów krótkometrażowych wyprodukowanych w ramach „Programu 30 minut” : „Obcy VI” Borysa Lankosza i „Podróż” Dariusza Glazera.

Serdecznie zapraszamy 30 grudnia (czwartek) o godz.18 do sali audiowizualnej na poddaszu Biblioteki. Wstęp wolny. Dla wszystkich miła niespodzianka na filmowe pożegnanie roku.
      
       ------
       Borys Lankosz ukończył łódzką filmówkę na wydziale reżyserii. Jego „Rozwój” otrzymał na 45. San Francisco International Film Festival nagrodę Golden Gate, a na 42. Krakowskim Festiwalu Filmowym Srebrnego Smoka i Brązowego Lajkonika. Zwyciężył również w kategorii krótkiego dokumentu Dubrovnik International Film Festival. Film „Polacy, Polacy” z udziałem Wisławy Szymborskiej, Stanisława Lema i Krzysztofa Pendereckiego zakwalifikował się na festiwale w Lipsku, Rzymie i Guangzhou (Chiny).
      
       Obcy VI
       Do miasteczka nieoczekiwanie przybywa młody człowiek, którego można by nazwać doskonale przeciętnym, gdyby spod czarnego kapelusza nie wystawały mu pięknie zakręcone pejsy. Gość mimowolnie przypomina mieszkańcom świat, który nie istnieje od tak dawna, że wielu z nich ma prawo sądzić, że nie istniał nigdy. Ludzie zwierzają mu się w konfidencji, jakby chcieli oczyścić mózgi ze wspomnień lub zasłyszanych opowieści. Kiedy wyjedzie, miasteczko nie będzie już takie samo jak przedtem, a już na pewno przez najbliższe dwa tygodnie.
      
       Dariusz Glazer jest absolwentem WRiTv Uniwersytetu Śląskiego. Jest współscenarzystą filmu „Zandka wycierać buty” (2003) w reż. M. Sterło-Orlickiego i M.Gawrysia, za który zdobył w 2004 roku II nagrodę w polskiej edycji konkursu scenariuszowego Hartley-Merrill. Od 2004 roku uczestnik Pracowni Filmowej działającej przy Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej A. Wajdy.
      
       Podróż

       Dwudziestokilkuletnia Iwona mieszka razem z mężem i dwiema małymi córkami w dwupokojowym mieszkaniu na jednym z blokowisk stolicy. Iwona pracuje jako kasjerka w supermarkecie spożywczym. Jej mąż, Janusz, jest bezrobotny. Pewnego dnia otrzymuje list od dawnego przyjaciela Wojtka, zawierający propozycję wyjazdu do niego do Londynu i rozpoczęcia nowego życia. W ciągu kilku następnych tygodni Iwona coraz częściej skłania się, by zacząć wszystko od nowa z dala od niesatysfakcjonującej rzeczywistości.
      
Arkadiusz Kowalczyk, Biblioteka Elbląska im. C. Norwida

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama