UWAGA!

----

Wielki Gatsby 2D i 3D w Światowidzie

 materiały prasowe dystrybutora filmu
materiały prasowe dystrybutora filmu

 Adaptacja klasycznej powieści Scotta Fitzgeralda, opowiada o niespełnionej miłości parweniusza do kobiety z wyższej sfery. „Wielki Gatsby” premierowo, od piątku 17 maja w kinie „Światowid”.

Niedoszły pisarz Nick Carraway, opuszcza Środkowy Zachód i przybywa do Nowego Jorku wiosną 1922 roku, w epoce upadającej moralności, połyskliwego jazzu i królów przemytu alkoholowego. Nick podąża za swoim amerykańskim snem, zamieszkuje w sąsiedztwie tajemniczego, urządzającego liczne przyjęcia milionera Jaya Gatsby’ego, po drugiej stronie zatoki, nad którą mieszka jego kuzynka Daisy wraz ze swym żądnym romansów, arystokratycznym mężem — Tomem Buchananem.
       Nicka pochłania czarujący świat niezwykle zamożnych ludzi, ich iluzji, miłości i kłamstw. Obserwując go od środka i z zewnątrz, Nick pisze opowieść o zakazanej miłości, snach nie na sprzedaż oraz wielkiej tragedii i stawia przed nami lustro, w którym widzimy odbicie naszej współczesności.
       Słynna powieść Francisa Scotta Fitzgeralda została wydana w 1925 roku. Już kilka miesięcy później jej adaptacja trafiła na ekrany amerykańskich kin. Książka była ekranizowana jeszcze dwa razy. Najnowsza, czwarta już adaptacja w ciągu trzech pierwszych dni wyświetlania zarobiła w Stanach Zjednoczonych 51 milionów dolarów.
      
       Film „Wielki Gatsby” w kinie „Światowid” od 17 do 30 maja. Cena biletu: 14/12 zł (2D), 17/15 zł (3D). Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie.
      
       Reżyseria: Baz Luhrmann
       Scenariusz: Baz Luhrmann, Craig Pearce
       Obsada: Leonardo DiCaprio, Carey Mulligan, Isla Fisher, Tobey Maguire
       Produkcja: USA, 2013
       Czas: 143 min
       Opis: dystrybutor filmu
      
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)