UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Widać, że nadal wiele osób ma błędne wyobrażenie o Elblągu z lat przedwojennych. Często pojawiają się opinie, że było to piękne i bogate miasto. Nie do końca polega to na prawdzie. Po okresie rozkwitu w drugiej połowie XIX wieku do pierwszej dekady XX wieku potem nastąpił wyraźny kryzys. Wstrzymał go na pewien czas wybuch I wojny, ale po jej zakończeniu osiągnął on olbrzymie rozmiary. Bezrobocie oscylowało od 16 do 18 %, stan infrastruktury był coraz gorszy, szczególnie podupadła starówka. Bieda była wszechobecna, gdyż większość elbląskich przedsiębiorstw bankrutowała, a w najgorszej sytuacji znalazła się stocznią Schichaua. Jej całkowite bankructwo uratowało upaństwowienie przez władze III Rzeszy. Większość opinii o pięknym Elblągu powstaje w oparciu o jego wygląd jaki nastąpił w latach rządów Hitlera. To wtedy m. in. restaurowano starówkę, modernizowano infrastrukturę miejską czy też budowano osiedla mieszkaniowe. Tylko nikt nie podaje jakim kosztem i to wcale nie finansowym. Także nie piszecie jakie to było wspaniałe miasto. Zapewniam, że dzisiaj jest ono znaczenie lepsze od tamtego i jest to zasługa wszystkich powojennych pokoleń bez względu w jakim systemie politycznym tworzyli oni życie miasta.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    10
    4
    Kocham swoje miasto.(2020-03-28)
  • @Kocham swoje miasto. - Jak mówi artykuł prawie 80 lat temu więc już w powojennej Polsce, myślę że każdy sobie zdaje sprawe że bezrobocie było wówczas wysokie
Reklama