UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Budynek z grunwaldzkiej rozwbrano ze względu na "zły stan techniczny" Mieszkam w 100 letnim bloku. Nie można tego nazwać kamienicą bo to nawet uroku nie ma , ot zwykły budynek z ogrzewaniem piecowym, gdzie toalety znajdują się na korytarzu a łazienka w tym bloku nie istnieje. Zrobiłem swoją własną łazienkę w mieszkaniu kosztem części kuchni. Jednak mieszkają tu osoby starsze, które nadal w XXI wieku nie mają łazienki i nie stać ich na zrobienie jej w mieszkaniu. Kiedy byłem dzieckiem słyszałem o tym, że mój budynek ma iść do rozbiórki, ze względu na zły stan technicznym. Później kiedy byłem większy widziałem obchody administratorów jak rozkładają ręce. Budynek był w opłakanym stanie. Pęknieta na całości ściana szczytowa, dziury dosłownie dziury w budynku gdzie cegły już ze starosci wypadały. Zalane całe najwyższe piętro i strych ze względu na nieszczelny dach i wilgośc jaka panowała przez te zalania. O klatce nawet nie wiem czy wspominać. Drewniane schody, każdy o innej szerokości ponieważ drewno na brzegu się łamało. Znam te schody od dziecka i wiem jak z nich schodzić ale nie jedna osoba zaliczyła "glebe". Moi rodzice i sąsiedzie wiele razy prosili o remont tego budynku ale albo zbk to lekceważył albo wmawiano nam, że ten musi zaczekać bo remontują inne. Co zrobił ZBK po kilkunastu latach? Zbk zakrył pękniętą ścianę elewacją (budynek nie jest ocieplony w całosci, więc wilgoć na ścianach w mieszkaniu jest tu normą). Dziury w dachu załatano. Klatka jak była tak jest. Dziwię się, że w mieście budynki wyglądaja o wiele gorzej niż ten które byl na grunwaldzkiej a mimo tego nadal stoją. W poprzednim artykule ktoś wspomniał o wjeździe w tym miejscu na nowe osiedle i chyba sporo w tym prawdy. Tylko czekać jak w tym miejscu zacznie się "coś dziać" . Od razu będzie wiadome kto miał w tym swój ineteres a nie tak zbk wmawia, rozebrano ze wzgledu na zły stan techniczny.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    63
    4
    MieszkaniecElblaga(2020-02-02)
  • @MieszkaniecElblaga - Jest coś na rzeczy. Są budynki w gorszym stanie, a jakoś nie rwa się do rozbiórek.
  • @MieszkaniecElblaga - zawsze można sobie kupić i bujać się jak większość z kredytem hipotecznym do końca życia, w Niemczech mało kto ma własne mieszkanie, większość wynajmuje mieszkania, u nas najgłośniej szczekają ci co mają mieszkania należące do zasobów miejskich, do tego roszczenia i oczekiwania remontów itd. Mieszkasz to remontujesz, ciesz się, że za wynajem nie płacisz.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    7
    4
    kogo to obchodzi(2020-02-02)
  • @kogo to obchodzi - kogo to obchodzi Nie czytasz ze zrozumieniem?! toc w mieszkaniu sobie remontuje, łazienke sobie zrobił ale wedlug ciebie miał chyba dach w budynku zrobic i elewacje! lepiej zamilknij jak nie masz nic ciekawego do napisania.
  • @kogo to obchodzi - I co z tego, że ZBK. Ja też mieszkam w takim budynku, bo mam to mieszkanie po rodzinie, ale do cholery jasnej, ja i sąsiedzi płacimy czynsz, a małego czynszu wcale nie mamy i ZBK też nic nie robi! Budynek na teatralnej nr 6,4 mieszkania zadłużone tam były i widniały na liście do eksmisji, a budynek docieplili i okna pcv wstawili, dlaczego się pytam? Bo budynek straszył przy drodze, czy o co chodzi? ZBK ma w d. .. większość budynków, które stoją, ale nie rzucają się nikomu w oczy. Remontują tylko te wygodne dla nich i burzą te, gdzie działka będzie miała wzięcie. Może czas żeby ktoś nimi zajął!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    9
    0
    Katarzyna21(2020-02-02)
Reklama