UWAGA!

"We wszystkich zakładach pracy odbędą się akademie" (Głos z przeszłości, odc. 78)

 Elbląg, Źródło: Głos Wybrzeża nr 109, 1950 r.
Źródło: Głos Wybrzeża nr 109, 1950 r.

- Remont kotła miał być wykonany do dnia 22 bm., dzięki jednak wysiłkowi całej brygady remontowej zadanie, objęte zobowiązaniem pierwszomajowym, zostało zrealizowane na 7 dni przed terminem – pisała prasa w 1950 r. o sukcesie grupy remontowej elbląskiej elektrowni.

Naszą kolejną niedzielną podróż w czasie do 1950 r. zaczniemy od wizyty w elbląskiej elektrowni. Zajrzymy też to Zakładów Sprzętu Transportowego i wybierzemy się na wycieczkę do Tolkmicka. Zapraszamy.

 

Załoga elektrowni wykonała zobowiązania pierwszomajowe

"Grupa remontowa elektrowni w Elblągu ukończyła naprawę kotła wysokosprężnego. Remont kotła miał być wykonany do dnia 22 bm., dzięki jednak wysiłkowi całej brygady remontowej zadanie, objęte zobowiązaniem pierwszomajowym, zostało zrealizowane na 7 dni przed terminem.

Pracownicy sekcji transportowej przy podokręgu sieciowym ZEON zameldowali również o przedterminowym wykonaniu zobowiązań pierwszomajowych, obejmujących m. in. remont i uruchomienie tokarni, wiertarki słupowej i szlifierni. Zobowiązanie zostało wykonane na 15 dni przed terminem".

 

Obchód piątej rocznicy podpisania układu ze Związkiem Radzieckim

"W dniu 25 bm., w piątą rocznicę zawarcia układu o przyjaźni i wzajemnej pomocy pomiędzy Polską i Związkiem Radzieckim we wszystkich zakładach pracy odbędą się akademie, na których zostaną wygłoszone prelekcje o znaczeniu tego układu".

 

Nowy hufiec "SP"

"Przy Zakładach Sprzętu Transportowego w Elblągu utworzony został nowy fabryczny hufiec SP. Komendantem hufca wybrano tow. Pancewicza".

 

Pokazowe zawody zapaśnicze

"ZKS Stal organizuje w dniu 22 bm. w sali kina "Mars" pokazowe zawody zapaśnicze. W rozgrywkach wezmą udział członkowie nowoutworzonej sekcji zapaśniczej tego klubu".

 

Ożywić działalność ZMP w gminie Tolkmicko

"Na terenie gminy Tolkmicko istnieje 7 kół Związku Młodzieży Polskiej, zrzeszających młodzież wiejską. Nie wszystkie jednak koła rozwinęły należytą działalność. Młodzież zrzeszona w ZMP zbyt mały bierze udział w pracach świetlicowych, nie prowadzi systematycznego szkolenia ideologicznego. Zebrania kół odbywają się nieregularnie.

Odpowiedzialność za to ponosi częściowo Powiatowy Zarząd ZMP, który nie udziela młodzieży z gminy Tolkmicko odpowiedniej pomocy.

Właściwe kierowanie pracą poszczególnych kół może dać dobre rezultaty. Świadczy o tym chociażby zakład koła ZMP w Pogrodziu, które zorganizowało zespół artystyczny".

 

Źródło: Głos Wybrzeża nr 109, 1950 r.

 

Cykl Głos z przeszłości powstaje we współpracy z Biblioteką Elbląską.

TB

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama