UWAGA!

100 tys. kwiatów dla Elbląga

 Elbląg, 100 tys. kwiatów dla Elbląga

 Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu ma w swej pieczy 5 parków o pow. 42,64 ha oraz 47 skwerów i zieleńców o pow. przeszło 24 ha - czytamy w Głosie Elbląga z 3 maja 1966 roku. 

Już od wczesnej wiosny załoga ZZM musi porządkuje tereny zielone, sadzi się wcześniejsze odmiany kwiatów i krzewów. W roku bieżącym miejskie skwery wzbogacą się o ponad 100 tys. sadzonek. W pierwszej kolejności wysadzone zostaną bratki i stokrotki, a w późniejszym pelargonie, szałwie i dalie.
       Po uporządkowaniu terenów powstaną też nowe zieleńce i skwery na placu Wolności, na Starym Mieście oraz przy ul. Dzierżyńskiego i Trybunalskiej. Kontynuowane będą też prace przy dalszym zagospodarowaniu lasu komunalnego zwanego Bażantarnia. Na 4 ha posadzonych zostanie 6.400 drzew i ustawionych 30 ławek. Planuje się ponadto przeprowadzenie remontu pergoli w parku Kajki, odnowienie 300 ławek parkowych i ustawienie 100 małych pojemników na śmieci.
       Aby parki i zieleńce mogły upiększać miasto nie wystarczy zagospodarowanie terenów. Trzeba się nimi również opiekować na co dzień i tu nie mało do zrobienia mają sami mieszkańcy.
      
      
W artykule została zachowana oryginalna pisownia.
(P)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama