UWAGA!

198 izb mieszkalnych

W Elblągu istnieje realna możliwość uzyskania pewnej nadwyżki mieszkaniowej dzięki przekwaterowaniu biur i instytucji, informował Elbląski Głos Wybrzeża z 16 stycznia 1957 r.

Informowaliśmy już naszych czytelników, że w Elblągu istnieje realna możliwość uzyskania pewnej nadwyżki mieszkaniowej dzięki przekwaterowaniu biur i instytucji.
     Okazało się, że do dnia 10 stycznia br. uzyskano z tego źródła 198 izb mieszkalnych. Największą ilość, bo około 50 izb, uzyskano po przekwaterowaniu WZBW z ul. Dzierżyńskiego. Mieszkania te będą przekazane pracownikom WZBW Zakładów Mechanicznych.
     Pracownicy GPZH przejęli 51 izb mieszkalnych w dwóch budynkach przy ul. Traugutta 23 i Wyspiańskiego 27, przekazanych przez to przedsiębiorstwo.
     Kilka rodzin otrzymało mieszkania w budynku zajmowanym przedtem przez ZMP, przy ul. Pionierskiej. M. in. otrzymała tam mieszkanie 5-osobowa rodzina ob. Józefa Biegińskiego, którą przekwaterowano z budynku przeznaczonego do rozbiórki.
     Według informacji Wydziału Kwaterunkowego – istnieją możliwości uzyskania jeszcze 130 – 150 izb mieszkalnych. Stanie się to możliwe po przekwaterowaniu Komendy Garnizonu do innego budynku. W tym wypadku szereg urzędów i instytucji jak Prezydium PRN, PZGS i Urząd Wodno-Melioracyjny zwolnią budynki mieszkalne.
     Większość uzyskanych w ten sposób mieszkań otrzymaliby pracownicy Zakładów Mechanicznych. Prezydium MRN w Elblągu czyni, oczywiście, w tym kierunku starania.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama