UWAGA!

8 marca w Elblągu

 Elbląg, 8 marca w Elblągu

 Wszystkie zakłady pracy w tym dniu przystroiły się kwiatami. Nie było kobiety pracującej, dla której zabrakłoby kwiatka, niezależnie od miłej atmosfery, kawy, słodyczy - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 8 marca 1966 roku.

Dyrekcja Budowy Osiedli Robotniczych łącznie z pracownikami płci odmiennej już rano powitała wszystkie swoje Ewy kwiatkiem i serdecznymi życzeniami. Ponad 1.500 kobiet w Elbląskich Zakładach Odzieżowych obdarzonych zostało przez niezliczoną męską, zatrudnioną w tym przedsiębiorstwie, prawdziwie serdeczną pamięcią. Był naturalnie kwiatek, upominek, dużo miłych słów i życzeń. Nie pominięto rencistek i emerytek. I dla nich była herbatka, czekolada, kwiaty. Obecność dyrekcji i całego samorządu przypomnienia z dawniejszych lat pracy, gawędy - uczyniły ten dzień szczególnie miłym.
       W Elbląskich Zakładach Naprawczych Mechanizacji Rolnictwa, koledzy przygotowali swym koleżankom prawdziwe niespodzianki. A więc świetnie smakowała kawa parzona przez Ludwików. Doskonałe były czekoladki przez nich zakupione, a największą radość sprawiły niespodzianki w postaci losów. Każda kobieta miała szanse wygrania, bo nie było losów pustych. Do wygranych doszły doniczki pięknych kwiatów.
       Na spotkanie przybył także dyrektor do spraw technicznych inż. Marian Stachura, który wyraził uznanie i serdeczne podziękowanie pracownikom zakładu za ich dobrze spełniany obowiązek, za współdziałanie w rozwoju placówki i życzył kobietom pomyślności w pracy i w życiu osobistym.
       Koleżankom Elbląskich Zakładów Naprawczych Mechanizacji Rolnictwa i Elbląskim Zakładów Odzieżowych za kwiaty przesłane redakcji - z okazji dnia Ewy - serdecznie dziękujemy.
      
      
Mag
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama