UWAGA!

----

Aktyw ZMW obradował w Elblągu

W Elblągu odczytano deklarację ideowo – programową Związku Młodzieży Wiejskiej i postanowiono zapoznać się z nią całą młodzież, informował Dziennik Bałtycki z 2 marca 1957 r.

23 bm. odbyła się zorganizowana przez elbląski Komitet PZPR narada członków ZMW partyjnych, bezpartyjnych oraz ZSL-owców. Na naradę przybyło około 25 działaczy młodzieżowych.
     W wyniku ożywionej dyskusji zebrani podjęli uchwałę zobowiązującą koła ZMW do rozwijania na wsi oświaty rolniczej, twórczości amatorskiej i sportu.
     Ponadto uczestnicy narady zostali poinformowani o przebiegu konferencji warszawskiej ZMW, odczytano też deklarację ideowo – programową ZMW i postanowiono zapoznać się z nią całą młodzież.
     
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Jeżeli "się" pochodzi z oryginału to korekta 50 lat temu nie popisała się.I chyba"aktywistów w liczbie około 25" można było policzyć dokładniej. Ciekawe jest spojrzenie w przeszłość.Olaf tak trzymaj.
  • Hmm.. słowa "ożywiona dyskusja" sugerowałyby że wśród aktywu byli przeciwnicy rozwijania na wsi oświaty rolniczej, twórczości amatorskiej i sportu. Jest to niepokojące i może to stanowić wodę na młyn rewizjonistów z Bonn. Domagam się usunięcia z ZMW łże-aktywistów inspirowanych przez wiadome szare sieci.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Aktywista Zenon(2007-03-03)
  • To tak ładnie wyglądało ? A Pan Premier IV Rzeczypospolitej Polskiej - Jarosław Kaczyński zwany "Little Jaro" powiedział, że socjalizm po wojnie organizowała "hołota - dla hołoty", to właściwie jak to było ? Bo moja prababcia mówiła, że polska inteligencja obracała się wtedy w proch w Katyniu, w grobach Powstania Warszawskiego, albo konsumowała dobrodziejstwa "zgniłego kapitalizmu" w Londynie, w Paryżu, w Stanach itd.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Jadwiga z Zawady.(2007-03-07)
Reklama