UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Badania dzieci przedszkolnych

Od kilku lat w powiecie elbląskim trwają badania kwalifikacyjne dzieci wstępujących po raz pierwszy do szkół podstawowych - czytamy w Głosie Elbląga z 27marca 1964 roku.

Badania kwalifikacyjne mają na celu określenie stanu zdrowia dziecka pod względem fizycznym, jak również jego psychiki. Ocena ta jest niezmiernie ważna, gdyż niejednokrotnie brak postępu dziecka w nauce jest ściśle związany z jego zdrowiem tak fizycznym jak i psychicznym. Badania kwalifikacyjne dzieci są przeprowadzane przez lekarzy specjalistów w zakresie pediatrii, jak również lekarzy ośrodków zdrowia w powiecie.
       W każdym roku kwalifikuje się do szkół około 900 dzieci. W wyniku badań ogólnych jak i dodatkowych stwierdza się, że tylko nieliczne dzieci są niezdolne do pobierania nauki w ogóle, niektóre powinny pobierać naukę w szkołach specjalnych. Badania te nie zawsze są doceniane przez rodziców dzieci wstępujących do szkół, którzy często doprowadzają je do badań w opóźnionym terminie. W powiecie lekarze pediatrzy przeprowadzają badania kwalifikacyjne uczniów klas siódmych szkół podstawowych na przydatność do dalszej nauki, ewentualnie do wybranego zawodu.
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama