UWAGA!

Biuro sprzedaży ratalnej

 Ostatnio bawili w Elblągu przedstawiciele Biura Sprzedaży Ratalnej z Gdańska, które zamierza w najbliższym czasie uruchomić w naszym mieście swoją filię, informował Głos Elbląga z 29 czerwca 1959 r.

 Jak informuje Wydział Handlu Prezydium MRN, filia byłaby placówką eksperymentalną, a jej działalność oparta zostanie na pracy agentów handlowych, którzy oferowaliby usługi firmy poprzez chodzenie po mieszkaniach. Z dalszych nie wiążących jeszcze informacji wynika, że kupujący nie musiałby przedkładać żadnych zaświadczeń żyrantów itp., a sam akt kupna polegać będzie na wyborze odpowiedniego towaru i podpisania weksla wraz z umową kupna. Biuro na własną rękę przeprowadzać będzie wywiady dotyczące możliwości finansowych każdego kupującego oraz jego uczciwości. Warto nadmienić, że z Usług Biura Sprzedaży Ratalnej nie będą korzystać ci mieszkańcy Elbląga, którzy w jakikolwiek sposób dotychczas przekroczyli warunki kupna na raty w jednym z miejscowych przedsiębiorstw handlowych i figurują w specjalnej kartotece.
       Obecnie jednym warunkiem uruchomienia tak bardzo potrzebnej placówki jest kwestia uzyskania odpowiedniego lokalu. Nie wątpimy jednak, że problem ten zostanie rozwiązany przez Prezydium MRN.
      
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama