UWAGA!

Ciepło, zimno i kłopoty

Coraz więcej budynków mieszkalnych będzie podłączonych do sieci ciepłowniczej, informował Dziennik Bałtycki z 9 lutego 1962 r.

Szczególny wypadek, w budynku przy ul. 12 Lutego w Elblągu jest ciepło jak w ulu, a kilkaset metrów dalej w nowym bloku, przy ul. Hetmańskiej jest zimno – zmusił nas do zainteresowania się tą sprawą.
     Najpierw jednak o tej samej budowie rurociągu. Już wkrótce ostatni odcinek głównej magistrali, to jest podłączenie pod kompleks, hal przy ul. Grunwaldzkiej, będzie zakończony. Również w tym roku ma być wybudowane i oddane do użytku odgałęzienie rurociągu długości około 1000 m od ul. 12 Lutego do budującego się osiedla mieszkaniowego w rejonie ulic Traugutta i Słonecznej.
     Skoro coraz więcej budynków mieszkalnych będzie podłączonych do sieci ciepłowniczej, powstaje pytanie: jak uniknąć słusznych skarg i petycji lokatorów na zimno? Jak nas zapewniono – problem ten nie nastręcza właściwie żadnych trudności technicznych - wystarczy odpowiednio uregulować przelot gorącej wody. Zrobiono to zresztą w budynku przy ul. 12 Lutego. Całe zagadnienie polega na czym innym. Przed oddaniem budynku do użytku należy wykonać próbę techniczną, a w wypadku przekazania budynków w okresie letnim być w pogotowiu do usunięcia braku właściwego dopływu wody na pierwszy sygnał.
      Przykro, że o tym nie pomyślano i oto jest pretensja do PBT.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama