UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • RobertKoliński @Zen - Żeby żaba żyto żarła, to by mąką. .. jak mawiała moja babcia; Panie @Zen, pan sobie poczyta (najlepiej w całości, jest w sieci) nieocenioną Bożenę Keff, może coś dotrze pod czaszkę;) "Komunizm, czy też realny socjalizm, należą już do historii i nie wrócą w takiej postaci, w jakiej występowały. Antykomunizm zaś, dla którego jedną z przesłanek jest przekonanie o dwóch równych sobie etc. , w praktyce uderza w całą lewicową tradycję, całą ją dyskwalifikuje. Raz, na zasadzie pars pro toto (łac. część za całość), dwa, na zasadzie sylogizmów prostackich, że przywołam nieocenionego Bursę. Sylogizm prostacki w tym wypadku to rodzaj szalonej, ekstatycznej wręcz generalizacji, która na nic się nie ogląda, np. : – Mówisz, że reforma rolna w 1945 roku była słuszna? Ale zrobiona pod bagnetami sowieckimi! – No to może lepiej, że pod bagnetami, niż w ogóle. – A, więc jesteś komunistką, a komuniści to staliniści, więc jesteś stalinistką, a staliniści to mordercy Polaków i ubecy, więc jesteś morderczynią Polaków, ubeczką i zdrajczynią. (. .. )"
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    3
    RobertKoliński(2019-07-14)
  • Ja już mówiłem Panie Robercie do czego doprowadziła reforma rolna na wsi zrobiona przez Bolszewików. Do biedy, która istnieje w wielu miejscach na wsi do dziś, zwłaszcza tam, gdzie były PGR-Y należało przeprowadzić reformę rolną opracowaną przez II RP, która zakładała utworzenie średnich gospodarstw rolnych od kilkunasto do kilkudziesięciohektarowych i to pozwoliłoby rolnikom na samodzielne gospodarzenie i dostatnie życie. Ziemia państwowa powinna być sprzedana lub dzierżawione rolnikom indywidualnym nie licząc państwowych gospodarstw hodowlanych produkujących materiał siewny czy specjalizujących się w hodowli zachowawczej. Wtedy bieda zniknęłaby ze wsi. A tak dzisiaj mamy gospodarstwa rolne o średniej powierzchni nieco ponad 10 ha. A w niektórych województwach jest to poniżej 5 ha komuna właśnie tak podzieliła tą ziemię, żeby rolnicy indywidualni byli biedni i zależni od państwa w każdym aspekcie. Dzisiaj takie gospodarstwo 5 ha to głównie gospodarstwo socjalne, które nie licząc produkcji warzyw, kwiatów czy owoców daje dochody mniejsze niż minimalna płaca, potem tacy ludzie nie mają z czego żyć, za co wykształcić dzieci czy wyremontować domu i muszą szukać swojego miejsca w mieście.
  • RobertKoliński @Zen - A ja już mówiłem, że naiwne i ahistoryczne głupoty Pan w tej kwestii opowiadasz; Trzeba było zatem przeprowadzać i reformować, a nie pod kleszą i obszarniczą kiecą siedzieć w tej sprawie przez całą 2RP i lata okupacji, zaś na koniec po lasach biegać i mordować ludność Rzeczpospolitej, która wolała realną reformę komunistów, niż gruszki na wierzbie przyobiecywane przez sanacyjno-kleszo-kapitalistyczną bandyterkę, która w momencie próby wolała na Zachód uciekać i naród sam sobie w walce z najeźdźcą zostawić, tchórze. Za dużo się Pan jankeskiej i balcerowiczowskiej propagandy nasłuchał, za mało natomiast o historii swojego kraju i przejściach własnego narodu Pan wie - sugeruję nadrobić zaległości, byle z poważniejszych źródeł, niż PiSowsko-ipeenowska konspira;]
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    5
    RobertKoliński(2019-07-14)
  • @RobertKoliński - ha, ha, ha, ale bełkot, brzmi jak wynurzenia pijanego pensjonariusza szpitala psychiatrycznego i to jest wersja łagodniejsza.
Reklama