UWAGA!

Gdzie jest ulica Janowska?

 
Elbląg, Gdzie jest ulica Janowska?

Konia z rzędem temu, kto nie mieszkając w Elblągu znajdzie ulice Janowską - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 1 września 1964 roku.

Nawet zatwardziali mieszkańcy tego grodu nie bez trudności, po dłuższym błądzeniu, trafią na ślad wspomnianej ulicy, nie będąc przekonanym czy rzeczywiście jest to ta, której szukają.
       Ani żaden napis, ani przyzwoity dojazd nie informuje o jej istnieniu. Dziwna rzecz, że ulicę Janowską zabudowano nowymi blokami już kilka lat temu, otrzymała piękne jarzeniowe oświetlenie, twardą nawierzchnię, ale nikt do tej pory nie pokusił się, aby zaopatrzyć ją w tabliczkę informującą o jej nazwie. Mało tego - jeden koniec tej ulicy w zasadzie łączy się z główną ulicą Hetmańską, ale nie wiadomo dlaczego przy wylocie do Hetmańskiej wkopano betonowe słupki i chodnikiem odgrodzono wylot na ul. Hetmańską.
       Drugi koniec ul. Janowskiej kończy się ślepo przy ul. Wolności i nie ma wylotu ani do 1000-lecia ani do ul. Giermków. Wprawdzie w ub. roku rozpoczęto tam jakieś prace drogowe, ale zakończyły się one tylko wkopaniem kilkunastu krawężników. Jedyny dojazd do ul. Janowskiej prowadzi od ul. Giermków. W tym stanie rzeczy przydałoby się odblokować ul. Janowską, opatrzyć ją odpowiednimi napisami i połączyć z ul. Hetmańską lub z Alejami Tysiąclecia.
      
M.D.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama