UWAGA!

Głośny kolportaż

Dziennik Bałtycki z 17 listopada 1951 r informował, że mieszkańcy Elbląga dziwią się, iż uczniowie przynoszą im książki do mieszkań.

W Miesiącu Pogłębienia Przyjaźni Polsko – Radzieckiej PPK „Ruch” w Elblągu zorganizowało tzw. „głośny kolportaż”, polegający na sprzedaży książek na ulicach miasta, w kinach, mieszkaniach itp. Do akcji tej zwerbowano młodzież szkolną, której dostarczono około 2.500 tomów.
     Niejednokrotnie miejscowe społeczeństwo dziwiło się, że przynoszą im książki do mieszkań, jednakże duży wybór, jak również niska cena przekonywały mieszkańców i zachęcały do kupna.
     Jak wspomnieliśmy w akcji tej brała udział wyłącznie młodzież, spośród której na czoło wybijają się uczniowie liceum ogólnokształcącego im. K. Jagiellończyka, którzy nie tylko rozprowadzili 465 egzemplarzy książek, lecz pierwsi rozliczyli się z nich w PPK „Ruch”.
     Wyniki akcji wykazały, że młodzież podeszła do niej z należytym zrozumieniem. Szkoda tylko, że mimo zakończenia akcji ani jedna (oprócz wspomnianej) szkoła nie rozliczyła się dotychczas z pobranych książek, utrudniając tym pracę personelu PPK „Ruch”.
     Jesteśmy pewni, że młodzież, która wykazywała tak dużo dobrej woli i chęci w czasie trwania akcji, okaże ją do końca, rozliczając w jak najszybszym czasie z pobranych książek.
     
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama