UWAGA!

Gościnność

Brudny dom i połamane łóżka czekają na turystów, informował Elbląski Głos Wybrzeża z 20 czerwca 1956 r.

Jeśli ktoś otrzymał wiadomość, że przyjeżdżają do niego goście, to przygotowuje się do ich przyjęcia, słowem dąży do tego, aby pobyt gości wypadł jak najlepiej. U nas jednak z tą gościnnością różnie bywa.
     Już 3 lipca spodziewamy się w Elblągu gości z Czechosłowacji, Węgier i innych krajów demokracji ludowej, którzy przybędą na Wybrzeże w ramach wymiany turystycznej.
     Jak przygotowujemy się na ich przyjęcie?
     W tym celu odwiedziliśmy Dom Turystyczny PTTK, w którym zagraniczni turyści mają mieć zapewnione noclegi. Przygotowań żadnych. Opłakany stan zewnętrzny budynku przygotowuje właściwie do tego, co zastajemy wewnątrz. Brudne, odrapane ściany, nie grzesząca czystością podłoga, chwiejące się na nogach łóżka, brak stolików i krzeseł – oto obraz pokoju Domu Wycieczkowego przy ul. Krótkiej.
     Pościel jest brudna, a co najważniejsze, jest jej stanowczo za mało. Pranie odbywa się w małej wannie, ponieważ nie ma pralni. Była kiedyś, ale zdemolowano ją i dotychczas nie naprawiono.
     Kierownictwo domu zwracało się kilkakrotnie z prośbą do dyrekcji Zarządu Urządzeń Turystycznych w Sopocie o przeprowadzenie niezbędnego remontu budynku.
     Pisano, mówiono, przyjeżdżały komisje, oglądały i jak dotychczas nic nie zrobiono.
     Do rozpoczęcia turnusu pozostało zaledwie pół miesiąca. Jak najszybciej więc trzeba zająć się sprawą przygotowania Domu Turystycznego na przyjęcie turystów.
     Oprócz turystów zagranicznych będziemy także gościć turystów polskich. Nie wiem, czy przyjemnie im będzie nocować, chociażby przez dwie noce w brudnym budynku na przewracającym się łóżku. Sądzę, że nie?
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama