UWAGA!

Inicjatywa

Obecnie możemy podzielić się z naszymi czytelnikami miłą wiadomością, że do urządzenia kina u siebie przystępuje załoga Zakładów Mechanicznych, informował Dziennik Bałtycki z 4 lipca 1956 r.

Zanim wybudowane będzie duże, nowoczesne kino, elblążanie radzą sobie sami jak mogą, nie zadawalając się jednym „stoczniowcem”, który absolutnie nie zaspakaja potrzeb miasta, spragnionego rozrywek kulturalnych.
     Donosiliśmy niedawno o powstaniu w Elblągu kina „wędrownego”, tj. o tym, że filmy wyświetlane będą także poza kinem „Stoczniowiec” w różnych mniej lub więcej nadających się do tego salach.
     Obecnie możemy podzielić się z naszymi czytelnikami miłą wiadomością, że do urządzenia kina u siebie przystępuje załoga Zakładów Mechanicznych. Seanse odbywać się będą w hali sportowej przy ul. Fabrycznej.
     Będzie to oczywiście kino przyzakładowe „Zamechu”, niemniej jednak dla wszystkich mieszkańców miasta podwoje jego będą również stały otworem.
     
oprac. Olaf B.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Pamiętam urządzane tam zabawy mikołajkowe dla dzieci, rysunkowe filmy Disney'a, kapitalny koncert młodej Marylki Rodowicz... A potem widziałem jak budynek płonął - serce się krajało...
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Żuławiak(2006-07-04)
Reklama