UWAGA!

IV Spartakiada Zamechu

W spartakiadzie uczestniczy ok. 1500 sportowców, w tym 846 w konkurencji strzeleckiej, 639 lekkoatletów, 272 pływaków, 180 na torze przeszkód, 96 ping-pongistów, informował Dziennik Bałtycki z 7 czerwca 1956 r.

Na stadionie elbląskiej „Turbiny” rozpoczęły się pierwsze konkurencje IV spartakiady „Zamechu”. Przez 6 tygodni rozgrywek sportowych płonąć będzie znicz zapalony, ogniem przyniesionym z pieców martenowskich przez sztafetę kolarzy.
     Inauguracja IV Sparakiady była uświetnieniem najpiękniejszego w dotychczasowej historii Zamechu dnia oddania przez załogę do eksploatacji potężnej turbiny TC-25.
     Po zapaleniu znicza, przy dźwiękach hymnu młodzieżowego mistrzyni sportu Helena Majcher-Pilejczyk wciągnęła na maszt flagę zrzeszeniową, po czym rozpoczęły się pierwsze konkurencje.
     W spartakiadzie uczestniczy ok. 1500 sportowców, w tym 846 w konkurencji strzeleckiej, 639 lekkoatletów, 272 pływaków, 180 na torze przeszkód, 96 ping-pongistów. Ponadto zgłoszono 22 drużyny piłki nożnej, 44 drużyn koszykówki i 10 drużyn piłki ręcznej. Najliczniej wszystkie konkurencje obsadziła narzędziownia, następnie odlewnia żeliwa, administracja i dział kontroli technicznej.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Co za urodzaj strzelców wyborowych... Pewnie to jeszcze powojenna rezerwa snajperów ;-) No i pływaków niewąsko- to po forsowaniu Odry zostały umiejętności...
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    killer(2006-06-08)
  • killer- strzelcow sporo plywakow tez,umiejetnosci niewaskie... w cynizmie mierz! a gdzie krytyka lekkoatletow i ping-ponga -przeciez to sa chlopcy z elblaga. no dobra killer mow co chcesz, lubie krytyke tak jak Goya , tylko jest jakas dziwna i nie moja. no dobra killer moja tez...
Reklama