UWAGA!

Jeszcze o barze mlecznym nr 1

Grzyb i pleśń pokrywały sufit i ściany w lokalu tym panuje okropny zaduch zgnilizny, informował Dziennik Bałtycki z 17 grudnia 1951 r.

Swego czasu na łamach naszego pisma poruszaliśmy sprawę antysanitarnych warunków w barze mlecznym w Elblągu, gdzie grzyb i pleśń pokrywały sufit i ściany w lokalu tym panuje okropny zaduch zgnilizny. Ogólnie biorąc stan higieniczny jest tu poniżej krytyki i godzi we wszelkie przepisy sanitarne.
     Dyrekcja powiatowa Zakładu Mleczarskiego w Elblągu, mimo, że przeczytała krytyczną notatkę (potwierdził to personel baru nr 1), nie powzięła żadnych kroków w celu przywrócenia warunków sanitarnych. Jako jeden ze sposobów wysunęliśmy projekt przeniesienia baru nr 1 na ulicę Stalina 5 do lokalu zajmowanego przez sklep PZM-u, gdzie jest odpowiednie zaplecze dla baru. Sklep natomiast można przenieść na ulicę Mickiewicza gdzie jest obecnie bar.
     Dyrekcja Powiatowego Zakładu Mleczarskiego nie nadesłała dotychczas odpowiedzi na poprzednią notatkę. Radzimy zapoznać się bliżej z uchwałą Rady Państwa i Rady Ministrów z dnia 14 grudnia 1950 roku, dotyczącą odpowiedzi na notatki prasowe.
     Zwracamy się też do komisji sanitarnej przy prezydium MRN o zbadanie sytuacji w barze mlecznym nr 1 i przedsięwzięcie odpowiednich kroków.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama