UWAGA!

Kino związkowe

Tak więc od samej załogi „Zamechu” zależy obecnie czy i w jakim terminie nie tylko załoga, ale i społeczeństwo Elbląga otrzyma nowe kino, informował Elbląski Głos Wybrzeża z 14 czerwca 1956 r.

Załoga Zakładów Mechanicznych ma słuszne powody do narzekania na brak dostatecznej ilości rozrywek kulturalno-oświatowych. Nic więc dziwnego, że przy opracowaniu zakładowej umowy zbiorowej, załogi wszystkich działów wysunęły wnioski o uruchomienie kina związkowego. Ten słuszny postula pracowników „Zamechu” znalazł nie tylko zrozumienie, ale i poparcie w Centralnej Radzie Związków Zawodowych.
     Poza opracowaniem dokumentacji na konieczne przerobienie pomieszczenia w hali przy ul. Fabrycznej, CRZZ przydzieliła załodze bezpłatną aparaturę kinową.
     Najważniejszym jednak problemem jest obecnie uzyskanie około 500 tys. złotych na remont hali. Centralny Zarząd wyraził zgodę na remont , jeśli dyrekcja zakładu wygospodaruje potrzebną sumę w zakładzie. Tak więc od samej załogi „Zamechu” zależy obecnie czy i w jakim terminie nie tylko załoga, ale i społeczeństwo Elbląga otrzyma nowe kino.
     Na naradzie aktywu zakładowego dyr. Wanat zaznaczył, że istnieją poważne możliwości na uzyskanie niezbędnej sumy na remont hali, poprzez zmniejszenie ilości braków, marnotrawstwa narzędzi i materiałów.
     Obecnie sprawa wygospodarowania funduszu na remont hali omawiana jest na zebraniach partyjnych i związkowych w poszczególnych działach. Od załogi bowiem zależeć będzie uzyskanie w jak najkrótszym czasie nowej kulturalnej placówki.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama