UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kłopoty z zatrudnieniem kobiet

Komisja przystąpiła do przeprowadzenia kontroli w miejscowych zakładach pracy celem wyszukania możliwości dodatkowego zatrudnienia, informował Głos Elbląga z 23 stycznia 1962 r.

Sytuacja na rynku zatrudnienia w Elblągu jest w dalszym ciągu nienajlepsza. Jak informuje kierownik Wydziału Zatrudnienia Prezydium MRN tow. Edmund Karpiński, według stanu na 13 bm. pracy poszukiwało 631 kobiet, w większości jedynych żywicielek rodzin, oraz 200 mężczyzn. Bardzo duży procent stanowią osoby nie posiadające żadnych kwalifikacji (556 kobiet i 79 mężczyzn).
     Ostatnio powołano w Elblągu 9-osobową komisję społeczną, w skład której weszli przedstawiciele Wydziału Zatrudnienia Prezydium MRN, WRN oraz aktyw społeczny. Komisja przystąpiła do przeprowadzenia kontroli w miejscowych zakładach pracy celem wyszukania możliwości dodatkowego zatrudnienia. Wiąże się to z inną sprawą, a mianowicie obowiązkiem zgłaszania w Wydziale Zatrudnienia wolnych miejsc, czego nie przestrzegają niektóre przedsiębiorstwa. Fakt uchylania się od tego obowiązku stwierdzono m. in. w „Malmorze” oraz Spółdzielni Pracy Budownictwa Gipsowego w Elbląg.
     Niektóre zakłady i przedsiębiorstwa żywo interesują się sprawą zatrudnienia kobiet. Dla przykładu można wymienić EZNS, gdzie sprawą tą zajął się osobiście dyrektor naczelny tow. Rudolf Benal.
     Problem zatrudnienia kobiet w Elblągu będzie możliwy do rozwiązania po uruchomieniu kilku obiektów w mieście m. in. kombinatu ogrodniczego i nowego hotelu miejskiego. Obecnie natomiast jest już poprawa w zatrudnieniu mężczyzn, dla których znaleziono ostatnio około 100 miejsc.
     Plany inwestycyjne województwa gdańskiego przewidują wybudowanie, w którymś z miast powiatowych fabryki watoliny. Dobrze byłoby gdyby obiekt ten zlokalizowano w Elblągu. Stworzyłoby to dodatkowe możliwości zatrudnienia kobiet w mieście.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Nic się nie zmieniło. tam Osiem i dzisiaj Osiem. No może niuans - wtedy "set" teraz "naście tysięcy" ot taki drobiazg.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Drzazga(2002-01-23)
Reklama