UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Malbork oczekuje milionowego turysty

Mimo niepogody Malbork nie może narzekać również i w tym roku na brak turystów - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 10 lipca 1962 roku.

Wręcz odwrotnie - przybyło ich tu już o wiele więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, bo ponad 100 000, przy czym Malbork czeka na zapowiedziany przyjazd dalszych turystów. Jako ciekawostkę można podać, że od 1953 roku Malbork zwiedziło 161 000 osób. Szczególne nasilenie turystyki notuje się zwłaszcza od 1957 r. Jest to zrozumiałe z tego względu, że w tym właśnie okresie turystyka w Malborku przybrała bardziej zorganizowane formy, między innymi dzięki powstaniu komitetu rozbudowy Zamku. Zajął się on żywo tymi sprawami. Właśnie od 1957 roku Zamek Malborski i inne zabytki architektoniczne tego grodu zwiedziło już około 989 000 turystów, wśród których nie brak było również i gości zagranicy. 989 000 - a więc brak jeszcze do miliona 11 tys. osób. Według obliczeń Malbork oczekuje milionowego turysty już w tym tygodniu. "Szczęśliwy wybraniec losu"obdarzony będzie wiązanką kwiatów i symbolicznym upominkiem.
      
(z)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama