UWAGA!

…mu Kultury

Ładnych kilka milionów złotych wpakowano już w budowę elbląskiego Domu Kultury, informował Dziennik Bałtycki z 3 marca 1958 r.

Niestety, do pełnego sfinalizowania tej inwestycji wciąż jeszcze bardzo daleko.
     W tym roku zaplanowano na nią 14 mln. zł. Zmieniono inwestora, którym jest obecnie DBOR. Wykonawca natomiast pozostał ten sam – GPZB. Jemu też, a właściwie jego niezdolności przerobowej, zawdzięczamy, że połowa preliminowanej sumy jest praktycznie dla Elbląga stracona, ostatecznie bowiem w bieżącym sezonie wykonane będą roboty za 7 milionów 400 tysięcy złotych. Reszta zaś pozostaje – jak to się mówi – w gestii Wojewódzkiej Rady Narodowej w Gdańsku, czyli…
     Wiemy wszyscy co to znaczy. Nie wszyscy jednakże z pewnością mieliśmy okazję widzieć na własne oczy tzw. plac budowy przy ul. Na Skarpie.
     Otóż – wejścia strzeże tam wysoka brama, na której umieszczono kiedyś duży napis, głoszący wszem i wobec: „Budowa Domu Kultury”. Czy to jednak zimowe sztormy, czy po prostu dowcipni chuligani urwali kawał szyldu. Dość, że w chwili obecnej na dumnej bramie widnieją jedynie litery: „MU KULTURY”.
     I słusznie – moim skromnym zdaniem – postępuje GPZB nic nie dodając ani nie ujmując temu napisowi. Jest on bowiem bardzo, ale to bardzo wymowny. Czyż bo rzeczywiście elbląska kultura nie podstękuje cichutko, a przejmująco: muuu?...
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama