UWAGA!

Niebezpieczne boisko

Przy każdej szanującej się szkole, zgodnie z przepisami, powinno być boisko szkolne. Boisko zaś powinno być ogrodzone siatką lub parkanem, gwarantującym bezpieczeństwo dzieci w czasie zabaw i zajęć, informował 21 marca 1958 r.

Niestety, takiej gwarancji nie ma w szkole nr 8, przy ul. Szańcowej w Elblągu. Boisko szkolne graniczy bezpośrednio z kanałem, a co gorsza, od strony wody nie ma żadnego ogrodzenia. Wobec takiego stanu rzeczy, dzieci bawiące się w pobliżu kanału. Narażone są na ciągłe niebezpieczeństwo zimnej kąpieli, a nawet utonięcia.
     A oto obrazek przedstawiony mi przez jednego z członków komitetu rodzicielskiego wspomnianej szkoły, Kazimierza Woźnego. Gromadka dzieci przed rozpoczęciem nauki bawi się w pobliżu kanału. Jeden z chłopców za pomocą znalezionego kijka próbuje złowić rybę. Nagle zrywa się krzyk przerażenia Ratunku!!! Antoś wpadł do wody. Na szczęście woda w tym miejscu nie był głęboka i Antoś, zmoczony jak kura sam wydostaje się z zimnej kąpieli.
     Innym znów razem, w czasie odwilży, przechodnie zobaczyli obraz mrożący krew w żyłach. Na kawałki płynącej kry wchodzili malcy urządzając sobie w ten sposób przejażdżki po kanale. Na szczęście przyjemność ta nie zakończyła się tragicznie, ale niebezpieczeństwo czyha w dalszym ciągu.
     Obrazki te wraz z prośbą o zajęcie się całą sprawą adresujemy do Wydziału Oświaty Prezydium MRN, gdzie od dłuższego czasu komitet rodzicielski interweniuje ogrodzenie boiska przy szkole nr 8.
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama