UWAGA!

Ogród zoologiczny w Elblągu

Pierwszych lokatorów ogrodu dostarczyło bezinteresownie kierownictwo analogicznej placówki w Oliwie. Zwierząt jest jeszcze niedużo, niemniej już teraz można obejrzeć kilka egzemplarzy, informował Dziennik Bałtycki z 3 kwietnia 1956 r.

Idzie wiosna. Słońce grzeje coraz mocniej. Gwiazdy świecą coraz jaśniej, tak że w srebrnym ich blasku podsychać nawet zaczyna wspaniałe i sławne, znakomicie nie sprzątane elbląskie błoto na ulicach. A ptaki... No, właśnie. Co robią ptaki i zwierzęta, dowiedzieć się może od 1 kwietnia każdy, kto zechce pofatygować się „dwójką” do Bażantarni.
     Tam bowiem – w ramach od dawna zapowiadanego i budowanego Ośrodka Kulturalno-Rozrywkowego – na przyległych do pawilonu EZG pięknych, leśno-łąkowych terenach założony został niezbyt na razie duży, ale bardzo interesujący ogród zoologiczny.
     „Inwestorem” jest w tym wypadku spółdzielnia „Impreza”, pozostająca w ścisłym kontakcie z Oddziałem Kultury Prezydium MRN oraz z Powiatowym Zarządem Rolnictwa.
     Większość prac, związanych z instalacją koniecznych urządzeń, wykonano w czynie społecznym, przy niezwykle życzliwym i czynnym poparciu, okazanym przez rady zakładowe i dyrekcje „Zamechu”, ZMP, „Odzieżówki” i MPRB.
     Pierwszych lokatorów ogrodu dostarczyło bezinteresownie kierownictwo analogicznej placówki w Oliwie. Zwierząt jest jeszcze niedużo, niemniej już teraz można obejrzeć kilka egzemplarzy rzeczywiście bardzo interesujących i w pełni tego słowa znaczeniu egzotycznych na przykład:
     - kolczatka australijska
     - koziorożec himalajski
     - kandyjski bóbr długoogoniasty
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama