UWAGA!

Pierwsze miejsce w kraju

Najlepszym przedsiębiorstwem spośród MPRB w kraju okazało się MPRB w Elblągu, które we współzawodnictwie ogólnokrajowym zdobyło w 1 kwartale pierwsze miejsce, informował Dziennik Bałtycki z 11 czerwca 1954 r.

Za stołem prezydialnym zasiedli przodownicy pracy i przedstawiciele PZPR oraz władz miejscowych.
     Po otwarciu uroczystości przez przedstawiciela rady zakładowej zabrał głos dyrektor przedsiębiorstwa, który omówił osiągnięcia MPRB. Osiągnięcia te nie były dziełem przypadku, złożyło się na nie szereg powodów.
     Przede wszystkim uzyskano znaczne oszczędności poprawiono terminowość prac. Olbrzymi wkład pracy włożyły przodujące brygady przedsiębiorstwa, które zaczęły energiczną walkę z marnotrawstwem cennych materiałów budowlanych oraz przez zastosowanie socjalistycznych metod pracy znacznie przyspieszyły wykonanie wielu obiektów.
     Na uwagę zasługuje również działalność kierownictwa technicznego przedsiębiorstwa, który zawsze przebywał na budowach i mimo wielu trudności potrafił właściwie zorganizować pracę.
     Najpiękniejszą nagrodę otrzymał murarz Jan Stefański został on odznaczony odznaką przodownika pracy i dyplomem dla „Najlepszego w zawodzie”. Niezależnie od tego otrzymał jeszcze radioodbiornik.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama