UWAGA!

Pierwszy klub Towarzystwa Trzeźwości Transportowców

Program artystyczny dla zebranych gości przygotowywali artyści teatru im.Jaracza w Elblągu, a potem odbyła się ... nie, nie tradycyjnie „lampka wina”, lecz po prostu czarna kawa, informował Dziennik Bałtycki z 12 lutego 1962 r.

W Elblągu przy ul. 21 Października 1a powstała pierwsza tego typu placówka w naszym województwie: Klub Towarzystwa Trzeźwości Transportowców. Otwarcia dokonał przewodniczący zarządu powiatowego TTT Kamiński, a życzenia pomyślnego rozwoju złożył w imieniu zarządu głównego TTT z Gdańska przewodniczący Tukalski.
      Program artystyczny dla zebranych gości przygotowywali artyści teatru im.Jaracza w Elblągu, a potem odbyła się ... nie, nie tradycyjnie „lampka wina”, lecz po prostu czarna kawa.
      Klub, mieszczący się na razie w skromnym lokalu składającym się z jednej salki, biura, kuchni i skromnego bufetu (w planach perspektywicznych jest oczywiście przewidziane staranie się o lokal większy). Zamierza organizować spotkania zarówno członków TTT, jak i członków Komitetu Przeciwalkoholowego, imprezy, seanse filmowe i pogadanki. Pragnie też namówić lekarzy Poradni Przeciwalkoholowej, aby spotkanie z pacjentami odbywały się właśnie w klubie, gdzie łatwiej o wytworzenie swobodnej atmosfery i zatarcie dystansu między pacjentem a lekarzem - a tym samym i wywarcie wpływu na zmianę postępowania.
      Nowej placówce życzymy powodzenia i pomyślnego rozwoju. Im więcej powstanie w naszym województwie klubów TTT. Tym mniej będzie pacjentów w Poradni Przeciwalkoholowej i... Izbie Wytrzeźwień.
     
oprac. Olaf B.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • A zamknęliśmy to w cholerę bo dochody kraju z akcyzy gwałtownie spadły! Teraz alkohol jest w pierwszej 10 rentowności w Polsce. Pijmy Polacy, będzie więcej pieniędzy na nasze leczenie... z alkoholizmu.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Drzazga(2002-02-12)
Reklama