UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pomoc repatriantom

Członkowie komitetów blokowych otrzymają specjalne listy, z którymi będą chodzić do mieszkań najbliższych znajomych. Informujemy, że można ofiarować pieniądze, starą pościel, znoszoną odzież, meble, informował Elbląski Głos Wybrzeża z 14 lutego 1957 r.

W ubiegłym tygodniu powstał w Elblągu Społeczny Komitet Pomocy Repatriantom. Na pierwszym zebraniu członkowie komitetu rozważali różne możliwości pomocy. W toku dyskusji ustalono, że w najbliższych dniach zostanie zorganizowana specjalna akcja dożywiania przy „Caritas”. Niezależnie od tego Zakłady Mechaniczne zobowiązały się wydać pewną ilość posiłków po cenach zaniżonych. Postanowiono również zorganizować zakrojoną na szeroką skalę zbiórkę pieniężną i rzeczową i wciągnąć do tej akcji komitety blokowe. Będzie ona przeprowadzona w ten sposób, że członkowie komitetów blokowych otrzymają specjalne listy, z którymi będą chodzić do mieszkań najbliższych znajomych. Informujemy, że można ofiarować pieniądze, starą pościel, znoszoną odzież, meble. Bardzo ładnie podeszli do tej sprawy przedstawiciele wojska, którzy zobowiązali się przekazać repatriantom nadwyżki starych sortów mundurowych oraz koców. Zakłady Mechaniczne sprzedadzą po niższej cenie poważną ilość bielizny pościelowej, którą uzyskano w wyniku likwidacji hoteli robotniczych. Ustalono również, że trzeba zabezpieczyć repatriantom tymczasowe pomieszczenia.
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama