UWAGA!

Pomogłyby gabloty z fotosami

Elbląg posiada obecnie jedno kino duże – „Syrena” i 4 kina o charakterze świetlicowym, znacznie od „Syreny” mniejsze, informował Głos Elbląga z 26 września 1957 r.

Jednak mniejsze kina nie cieszą się popularnością, aczkolwiek wyświetlają nieraz bardzo dobre filmy. Najczęściej bowiem elblążanie nie są zorientowani w repertuarze tych kin, chociaż na łamach naszej gazety stale go podajemy.
     Dobrze byłoby, wzorem innych miast skoncentrować reklamę programu wszystkich kin w jednym punkcie miasta. Doskonale do tego celu nadaje się gablota znajdująca się przy placu Jedności Narodu.
     Zamiast starych dowcipów z kalendarza i wycinków tygodników, mieszkaniec Elbląga wolałby widzieć tu ciekawe fotosy z filmów, wyświetlanych w elbląskich kinach.
     Jak nam oświadczył kierownik Oddziału Kultury Prezydium MRN, ob. Ostrowski ze strony prezydium nie będzie trudności w przekazaniu wspomnianej gabloty kinomanom. Okazuje się jednak, że są pewne przeszkody w realizacji tego zamierzenia. Otóż gabloty trzeba odmalować i oszklić, na co potrzeba jakieś 100-200 zł, którymi nie dysponują miejscowe kina.
     Czyżby Okręgowego Zarządu Kin naprawdę nie stać na taki wydatek? A może kierownicy kin nie zwracali się w tej sprawie do swojej „władzy”? Warto byłoby jednak zainteresować się tą sprawą, gabloty z fotosami przecież nie są kosztownym środkiem reklamy.
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama