UWAGA!

Przygotowania do Dni Morza

Tradycje i wiara w przyszłość miasta portowego na tym skrawku lądu żyją głęboko utajone w sercu osiadłej tu obecnie ludności, informował Dziennik Bałtycki z 12 czerwca 1956 r.

Elbląg był niegdyś głównym portem polskim nad Bałtykiem. Tu koncentrował się nasz handel zamorski, tu zbudowany został pierwszy Okręt Rzeczypospolitej – słynna galeona „Smok”.
     Oczywiście dziś są to już tylko wspomnienia odległej przeszłości.
     Piaski, które zasypały Cieśninę Bałgijską, na długie lata odsunęły Elbląg od bezpośrednich spraw morza.
     Niemniej – tradycje i wiara w przyszłość miasta portowego na tym skrawku lądu żyją głęboko utajone w sercu osiadłej tu obecnie ludności. Plany perspektywiczne potwierdzają zresztą realizm tych marzeń. W rezultacie Elbląg czuje się nadal kluczowym punktem naszego wybrzeża. A mocny swój naturalny związek z Bałtykiem i jego problematyką zamierza szczególnie pięknie zaakcentować w tegorocznych Dniach Morza.
     Obchodzić je będziemy w okresie od 23 czerwca do 1 lipca. Celem zaś skoordynowania całości prac przygotowawczych i organizacyjnych powołany został komitet społeczny z wiceprzewodniczącym Prezydium MRN Andrzejem Dębińskim na czele.
     Opracowano już ścisły program uroczystości, których punktem kulminacyjnym będą tradycyjne wianki 23 czerwca na Elblążce.
     Urozmaicą je występy zespołów artystycznych na pływającej „scenie”, pokazy ogni sztucznych, defilada statków, łodzi, kajaków itd. W niedzielę 24 bm. odbędą się wielkie zawody pływackie na basenach „Orła”, gry i wodne zabawy dla dzieci. 1 lipca, na zakończenia Dni Morza komitet urządzi szereg ciekawych i atrakcyjnych imprez nad zalewem.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama