UWAGA!

Przystanek pijacki

Już od dłuższego czasu kiosk nr 32 Spółdzielni Inwalidów na rogu ulic Słonecznej i Struga stał się ostoją dla pijaków i obiboków, informował Dziennik Bałtycki z 10 września 1958 r.

Całymi godzinami gromadzą się oni przed kioskiem i „doprawiają się” do reszty mocnym piwem lub porterem, którego w kiosku nigdy nie braknie. Mieszkańcy domów w pobliżu kiosku mają już dość bełkotu pijanych osób, krzyków i wulgarnych wyrazów, a nierzadko awantur, urządzanych pod oknami.
     Jak zlikwidować ten przystanek pijacki?
     Po pierwsze należy ograniczyć w kiosku sprzedaż piwa i porteru dla ludzi pijanych. Po drugie, dozorujący tę dzielnice miasta milicjant powinien częściej odwiedzać kiosk i od tych, którzy zakłócają spokój – inkasować mandaty, a może nawet wysłać kogoś „bardzo zmęczonego” na odpoczynek do komisariatu. Takie metody na pewno pomogą.
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • A teraz pijaczki kryją sie za każdym sklepem po ogrodach. Np. w ogrodach pomiędzy Robotniczą a Próchnika za sklepem Gregor. I jest rok 2008.Śmejmy się!!! Czas sie zmienił?? Tak na gorsze!! A tak poza tym niegdyś urocza ulica Próchnika jest ulicą slumsów. Przyczynia sie do tego: Brak śmietników, ogromne drzewa, które kazdy obcina po swojemu, bo w mieszkaniach ciemno jak w piekle, nowi mieszkańcy parkują samochody gdzie wygodniej, nawet na rabatach, dawniej rosły tam róże Prosimy o pomoc PanaPrezydenta bo wszystkie apele do zarzadcy nie skutkują!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  chello(2008-09-10)
 • No, no. To od 50 lat niewiele się zmieniło. Nadal stoją od samego rana i bełkoczą.
 • Widać w Eblągu taka tradycja. Na ulicy Komeńskiego też popołudniami zbierają się menelki w wieku ok 30lat na piwku przy przy kiosku spożywczym. Nikomu to nie przeszkadza nawet pani radnej która tam mieszka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Budowlaniec niepijący(2008-09-11)
Reklama