UWAGA!

Roczny plan „Zamechu”

Plan 1956 r. załoga „Zamechu” wykonała z nadwyżką wartości ponad 8 mln. zł, informował Dziennik Bałtycki z 15 stycznia 1957 r.

O wykonaniu przez Zakłady mechaniczne planu rocznego przed terminem pisaliśmy dość obszernie. Dziś donosimy o nowym sukcesie załogi „Zamechu”. Jak wykazują obliczenia statystyczne, „Zamech” do końca ub. roku dał dodatkową produkcję, sięgającą wartości ponad 8 mln. zł.
     Przedterminowe wykonanie i przekroczenie planu rocznego przez „Zamech” jest wypadkiem bez precedensu. Podobne osiągnięcia nie były dotychczas notowane w kronice tego zakładu.
     Na wykonanie dodatkowej produkcji wpłynęła w pierwszym rzędzie ofiarność załogi i właściwa organizacja pracy oraz umiejętnie kierowanie zakładem przez dyrekcję i kierownictwo z dyr. Wanatem na czele.
     Życzymy dalszych sukcesów.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • taki zysk! powyżej normy a o podwyżkach dla zdolnej załogi nic nie słychać!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  życzliwa(2007-01-16)
 • Plan [b]1956 r[/b] ... nie wiem zyczliwa czy taka nadpobudliwa jestes czy poprostu piszesz zeby pisac ale nie wiesz na jaki temat za bardzo
 • i komu to przeszkadzało?
 • a na koncu i tak Zamech "dal d..y"..Przykro chyba teraz emerytom (?).Chcialoby sie powiedziec:" i po ..j to wam bylo" ale powiem,ze warto bylo.Zyliscie wtedy innymi wartosciami.wierzyliscie w ta komune a moze i nie..Niewazne.Ten zaklad wydawalo sie ze cale miasto utrzymuje.Kto chcial pracowac w Zamechu ten zawsze jakas tam prace znalazl.A teraz !!,ok. ok.,juz koncze.(chyba na sentymenty mi sie zebralo, a feee)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  tez z el(2007-01-25)
 • W latach 1953 i 1954 i 1955 państwowe przedsiebiorstwa działajace w ramach różnych zjednoczeń zwiazanych z energetyka pracujaca dla różnych ministerstw - naskładały mnóstwo zamówień na turbiny itp. Duża część tych zamówień związana była ze zbrojeniami. Jesienią 1956 zaczęto rezygnować z zamówionych produktów a o karach umownych nikt wówczas nie chciał słyszeć jako o burżuazyjnym przeżytku. Jedyne, co udało się dyr. Wanatowi to wykreślenie pozycji ( produktu) z której zrezygnowano - z planu rocznego. Ponieważ niektóre zamówione produktu dokończono a plan się zmniejszył. .. osiągnęliśmy sukces.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zamechowiec(2013-09-01)
Reklama