UWAGA!

Szkolny "eksperyment"

Przysłowia są mądrością ludów. Nad tym jakże słusznym stwierdzeniem wielu ludzi przechodzi lekkomyślnie do porządku dziennego. Dlatego też tak dużą otuchą napawać może fakt, że nie brak i takich którzy starają się nadać przysłowiom należną im rangę. Wiele inicjatywy w tej dziedzinie przejawia np. kierownictwo szkół podstawowych w Elblągu - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 16 września 1960 roku.

Ostatnio popularne przysłowie "podróże kształcą" stało się dla kierownictwa szkoły przy ul. Powrotnej źródłem natchnienia do wysnucia rewelacyjnego wniosku - skoro podróże kształcą, należy tę formę kształcenia rozpowszechniać wśród dziatwy szkolnej.
       Pierwszym krokiem w kierunku urzeczywistnienia tego zamiaru było wysłanie do rodziców niektórych "świeżo upieczonych pierwszoklasistów" odpowiednich pisemek.
       Z ich lakonicznej treści wynikało, że z powodu przeciążenia sal szkolnych dzieci zostaną skierowane do innych szkół. Wybór padł m.in. na dzieci zamieszkałe przy ul. 1 Maja, a więc w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły, które odtąd będą uczęszczały do szkoły przy ul. Mickiewicza, położonej w dość odległej dzielnicy miasta. Jeśli okaże się, że wskutek tego zabraknie tam miejsca dla dzieci z sąsiednich ulic, proponujemy na tej samej zasadzie skierować je w przeciwny koniec Elbląga. w ten sposób dzieci już od najmłodszych lat odbywać będą stosowne do ich wieku podróże tramwajem. Wprawdzie niektórzy rodzice, nie mający zrozumienia dla "szkolnego eksperymentu", kategorycznie się temu sprzeciwiają, ale powinien trafić im do przekonania argument, że przecież podróże kształcą. A kierownictwu szkoły tylko o to chodzi...
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama