UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Szkoły Zdrowia ZMW

Szkoły Zdrowia - to trzydziestogodzinny kurs, na którym kobiety i dziewczęta wiejskie zdobywają podstawowe wiadomości z zakresu pielęgnacji dziecka, udzielania pierwszej pomocy, poznają podstawowe zasady higieny osobistej, oświaty sanitarnej, zapoznają się z problematyką świadomego macierzyństwa - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 29 czerwca 1962 roku.

Zdobyta w Szkołach Zdrowia podstawowa orientacja w tym zakresie i rozbudowane zainteresowania, zachęcają absolwentki tych szkół do czytania literatury popularno-naukowej, zakładania punktów aptecznych, kół PCK, współdziałania przy tworzeniu spółdzielni zdrowia. Koleżanki z ZMW, które organizują Szkoły Zdrowia napotykały początkowo na pewne opory ze strony starszej generacji społeczeństwa, które nie orientowało się w tematyce zajęć. Obecnie szkoły spotykają się z pełnym uznaniem i poparciem wsi.
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama