UWAGA!

Tramwaj i chodnik do elbląskiej Bażantarni

 Tym wszystkim, którzy w bieżącym sezonie nie zdołali jeszcze odwiedzić elbląskiej Bażantarni spieszymy donieść, że MPK uruchomiło w niedzielę i święta dodatkowy wóz tramwajowy dowożący pasażerów od pętli tramwajowej aż pod samą muszlę koncertową, informował Dziennik Bałtycki z 10 lipca 1959 r.

 Drugim ważnym usprawnieniem komunikacji z Bażantarnią jest znajdujący się na ukończeniu chodnik ułożony równolegle do szosy asfaltowej.
       Obydwa udogodnienia odnotowujemy z tym większą satysfakcją, że ich konieczność postulowaliśmy niejednokrotnie na łamach naszej gazety.
      
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • I komu to przeszkadzało?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  turysta(2009-07-10)
 • za komuny, jednak wladza byla lepiej zorganizowana, dziś tylko radny Tomczynski probowal zalatwic autobus do bazantarni, ale jak widać oslabł. , bo nie dokonczyl, choć jeszcze ma rok czasu
 • Tramwaj pod restaurację "Myśliwska" zlikwidowano, kiedy to zastępowano przedwojenne tramwaje - polskimi 5N, a te w przeciwieństwie do niemieckich potrzebowały do zawracania pętli. Z braku w okolicy miejsca pod budowę pętli trasę skrócono do mostu na rzece Kumieli. Autobus do Bażantarni to bzdura że gorszej nie da. Wystarczy zbudować jednotorowy odcinek pod Mysliwską, zachował się nawet teren na którym biegła wówczas linia. Budowa pętli w dzisiejszych czasach tro raczej nie jest zbyt duży problem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bastek(2009-07-10)
 • A co to przeszkadza ruszyć d. u. p. y. z pętli teraźniejszej ? Przyzwyczaiło się mieszczaństwo do podwożenia zadów samochodami. A może jeszcze zrobić linię pod " Belweder" i " Parasol" ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Gardzę leniami(2009-07-11)
 • .. .a ja slyszalam, ze przy okazji mordenizacji. .. .wogole linia nr 2 ma byc zlikwidowana. .. zuchy!. .najlepiej problem. .. usnac! he he. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  w[uykp6ku(2009-07-12)
 • No to chyba byłeś w nibylandii jak towarzysze z " Tramwaje dla Elblążan" ( chyba tak to leciało) 2 nie ma być zlikwidowana tylko ma być zamknięta trasa praez Królewiecką od Millenium do Teatralnej. Trasa ma być puszczona przez 12 Lutego. A nikt raczej torowiska na w. w. odcinku nie zwinie, bo to będzie trasa zastępcza w razie remontu nowej nitki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bozubizubezu(2009-07-12)
 • Pardonsik. Nie "byłeś", tylko "byłaś" :)))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bozubizubezu(2009-07-12)
 • Pamiętam te czasy. było bardzo fajnie. Dobrze byłoby, gdyby tramwaj dojeżdżał do muszli. Stanowiłoby to wielkie ułatwienie dla osób starszych. Ale, jak widać z poprzednich wypowiedzi, młodzi tego nie akceptują. Przykre jest to, że nasze głosy się nie liczą. No cóż, niedługo dołączą też do naszej ekipy, może wtedy nas zrozumieją.
 • Chodnik się chwali. Z pewnością remont tego ciągu pieszego był potrzebny. Jeśli chodzi o pętlę tramwajową to rzeczywiścienie nie ma zbytniej potrzeby wydłużania linii tramwajowej nr 2 do samej Bażantarni. Ta "aleja" wzdłuż drogi dojazdowej do Bażantarni to bardzo fajna trasa spacerowa. Przydałby się jednakże remont istniejące pętli - to fakt. A propos nowych inwestycji w naszym mieście - czy orientuje się może ktoś jakie są plany odnoście dworca kolejowego w Elblągu? Pytam ponieważ nie mogę już patrzeć na ten obiekt - poprostu tragedia. Stwierdzam z całą stanowczością, że mamy najbrzydszy dworzec kolejowy z wszystkich znanych mi miast pokroju Elbląga. Jest to chyba najbrzydsze miejsce w całym naszym mieście. Z pewnością najgorsza wizytówka Elbląga. Jak byłbym turystą i zobaczyłbym taki dworzec, to napewno bym tu nie wysiadł. Ohydny budynek, trzy biedne rozwalające sie perony, wąskie, krótkie i brudne przejście podziemne, zamkniete kasy biletowe w godzinach wieczornych i co najgorsze kompletny brak bezpośrednich połączeń z największymi ośrodkami miejskimi Polski - gorzej być nie może. Zastanawiam się czy w końcu ktoś się tym zajmie.
Reklama