UWAGA!

Udany rajd turystyczny

Na najdłuższą trasę rajdu z Elbląga przez Łęcze do Suchacza, wyruszyło wczesnym rankiem ponad 200 turystów, informował Głos Elbląga z 7 listopada 1963 r.

W ub. niedzielę, odbył się II Rajd Turystyczny po Wysoczyźnie Elbląskiej. Imprezę organizował zarząd oddziału PTTK w Elblągu i Podoficerska Szkoła Zawodowa imieniem Rodziny Nalazków. Pomimo nie najlepszej pogody, rajd udał się wyśmienicie. Brało w nim udział około 700 uczestników w tym drużyny z Gdańska, Starogardu i Kościerzyny. Najwięcej uczestników było z Elbląga. Na najdłuższą trasę z Elbląga przez Łęcze do Suchacza, wyruszyło wczesnym rankiem ponad 200 turystów. Trasa prowadziła przez najpiękniejsze części Wysoczyzny Elbląskiej, gęste lasy, strome wzniesienia i jary. Tę liczną grupę prowadził wytrawny turysta Bogdan Warejko. W Suchaczu, przybywające drużyny witała orkiestra PSZ i... wyśmienita gorąca grochówka.
     Po zameldowaniu się wszystkich grup i drużyn rajdowych, pod pomnikiem w Suchaczu złożono wieńce. Następnie przy wspólnym ognisku, odbyły się amatorskie występy artystyczne oraz koncert orkiestry. Rajdy po Wysoczyźnie Elbląskiej cieszą się coraz większym powodzeniem. Na uwagę zasługuje już coraz lepsza organizacja imprezy. M. in. uczestników odwieziono do Elbląga samochodami, a na trasach rajdowych, drużyny prowadzone były przez wysoko kwalifikowanych przewodników turystyki pieszej jak na przykład: R. Dalecki, J. Bagiński, R. Gąbicz. Była to największa impreza turystyczna zorganizowana w br. przez PTTK w Elblągu.
     
oprac. Olaf B.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama