UWAGA!

Uroczyste przekazanie Tysiąclatki im. Marii Dąbrowskiej

 Elbląg, Uroczyste przekazanie Tysiąclatki im. Marii Dąbrowskiej

W obecności młodzieży, rodziców i zaproszonych gości odbyło się przekazanie do użytku drugiej szkoły Tysiąclecia przy ul. Słonecznej w Elblągu - czytamy w Głosie Elbląga z 18 lutego 1966 roku.

Uroczystość związana była z odsłonięciem pamiątkowej tablicy, imienia wielkiej polskiej pisarki Marii Dąbrowskiej i wręczeniem sztandaru ufundowanego przez komitet rodzicielski.
       Otwarcia szkoły dokonał przewodniczący WK FJN, poseł na Sejm, tow. Florian Wichłacz, a odsłonięcia pamiątkowej tablicy przewodniczący Prezydium MRN tow. Andrzej Dębiński. Następnie odbyło się uroczyste wręczenie sztandaru, ślubowanie młodzieży i wbijanie pamiątkowych gwoździ oraz występy szkolnego kółka artystycznego.
       Tysiąclatka przy ul. Słonecznej zbudowana została ze składek społecznych wpłacanych przez elblążan. Szkoła posiada 15 izb lekcyjnych, gabinet do zajęć technicystyczny dla chłopców i dziewcząt, bibliotekę oraz salę gimnastyczną.
       Dzięki pomocy niektórych zakładów pracy, rodziców, nauczycieli i młodzieży izby lekcyjne i gabinety zostały ładnie udekorowane. Powstały pomysłowo urządzone kąciki zainteresowań jak np. ochrony przyrody i filatelistyki. Bardzo ładnie wyglądają klasy dla pierwszaków. Do nowej Tysiąclatki uczęszcza 890 uczniów.
Foto i tekst J. Puzyniak
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama