UWAGA!

Uwaga - stonka ziemniaczana!

 Użytkownicy pracowniczych ogródków działkowych w Elblągu zostali ostatnio zaalarmowani o pojawieniu się na terenie działek stonki ziemniaczanej, informował Dziennik Bałtycki z 27 lipca 1959 r.

 Jak dotąd, wykryto ogniska stonki na działkach przy ul. Częstochowskiej i Kościuszki, istniała jednak obawa, że mogą się one rozprzestrzenić także na inne ogródki.
       W związku z tym zaistniała konieczność jak najszybszego przystąpienia do likwidacji tego groźnego szkodnika. Zgodnie z postanowieniem Prezydium MRN, przeprowadzone zostały ostatnio zbiorowe lustracje zagrożonych działek. Niezależnie od tego, użytkownicy indywidualni zobowiązani zostali do profilaktycznego wysypania działek specjalnym preparatem. Tylko bowiem sprawna i skoordynowana akcja daje gwarancję, że niebezpieczeństwo zostanie w porę zażegnane.
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • hmm. .. To trza rękawy zakasać i do roboty ! Do roboty ! Hej ho! Hej ho! Na stonkę by się szło!!!! Tralalalala; -)
  • Ach ci niedobrzy imperialiści Amerykanie! Znowu rzucili stonkę by sabotować Kolektywne Pracownicze Ogródki Działkowe. Ale w postępowej uprawie jest cudowny "Azotoks" na amerykańskiego żuka! he!he!he!
Reklama