UWAGA!

W Elblągu powstanie klub kobiecy

Istnieje w Elblągu organizacja ciesząca się zaufaniem i szacunkiem wielu ludzi. I słusznie, bowiem działalność Zarządu Miejskiego Ligi Kobiet potwierdza opinię, ze tam można załatwić każdą sprawę, informował Głos Elbląga z 7 stycznia 1960 roku.

Z rozmowy z przewodniczącą LK Wandą Spole dowiadujemy się, że dewizą ligi jest doprowadzenie każdej sprawy do końca. Stąd przychodzące w różnych sprawach kobiety wiedzą, że nie odejdą z kwitkiem, ale spotkają się ze zrozumieniem i poparciem.
       Zakres działalności LK jest bardzo duży. Począwszy od interwencji w urzędach, które z różnych przyczyn nie chcą, lub nie mogą załatwić jakiejś sprawy, do troski o zaniedbane dzieci, maltretowane przez mężów pijaków żony itp. Szczególnie interesująco przedstawia się plan na przyszłość, opracowany w związku z przygotowaniem do obchodów 50-lecia Międzynarodowego Dnia Kobiet. Przewiduje się zorganizowanie klubu kobiet w przyznanym na ten cel lokalu przy ulicy Grunwaldzkiej 31, w którym poza organizowaniem różnego rodzaju kursów, jak np. kroju i szycia, gotowania - mieścić się będzie poradnia świadomego macierzyństwa. Chodzi o to, aby zainteresowane kobiety mogły korzystać z pomocy poradni bez żadnego skrępowania. Z dalszych zamierzeń LK należy wymienić projekt zaproszenia do Elbląga na 8 marca 5-osobowej delegacji zagranicznej, aby w ten sposób dać wyraz solidarności ze wszystkimi kobietami świata.
       Na uwagę zasługuje również projekt uruchomienia ogródka jordanowskiego dla dzieci zamieszkałych przy ul. Hetmańskiej, Giermków i Mącznej. W tej sprawie porozumiano się z dyrektorami MZBM i Zarządu Zieleni Miejskiej, którzy obiecali pomóc w zrealizowaniu projektu. Planuje się również zorganizowanie spotkania aktywu kobiecego z członkami egzekutywy KM PZPR praz z przedstawicielami Prez. MRN, prokuratury i MO - na temat zagadnień życia rodzinnego, a ponadto zorganizowanie w dniu 8 marca zbiórki ulicznej, z przeznaczeniem uzyskanych w ten sposób dochodów na budowę szkół Tysiąclecia. Cenny jest też projekt uruchomienia latem półkolonii dla 120 najbiedniejszych dzieci.
      
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama