UWAGA!

W elbląskich dniach lotnictwa

 Pokazy akrobacji szybowcowej; akrobacje na samolotach sportowych i wojskowych; skoki spadochronowe, informował Dziennik bałtycki z 24 sierpnia 1959 r.

 W Elblągu odbyła się ostatnio narada przedstawicieli partii, stronnictw, wojska, organizacji społecznych, MO i Aeroklubu, na której omówiono sprawę organizacji obchodu „Dni Lotnictwa”. Wyłoniony na tym zebraniu komitet opracował program obchodu, który w tym roku będzie o wiele atrakcyjniejszy, aniżeli w roku ubiegłym.
       Już w dniach od 30 bm. do 4 września mieszkańcy Elbląga będą mogli obejrzeć na lotnisku ciekawą wystawę lotniczą, między innymi modele najnowocześniejszych samolotów. Nasilenie imprez nastąpi w dniu 6 września br. Na lotnisku o godz. 14.30 rozpoczną się pokazy szybowcowe członków zamiejscowego Aeroklubu akrobacje na szybowcu „Bocian” oraz pokazy akrobacji lotniczej na szybowcach i samolotach sportowych członków Aeroklubu Gdańskiego. Ciekawie zapowiadają się także pokazy skoczków spadochronowych, a szczególnie pokaz desantu w wykonaniu 10 skoczków spadochronowych.
       Prawdziwym jednak „gwoździem” programu będzie akrobatyka w wykonaniu samolotów wojskowych, oraz popisy i walki powietrzne samolotów odrzutowych.
       Pewnego rodzaju miłą chwilą dla zebranych na lotnisku mieszkańców miasta będzie niewątpliwie chrzest szybowca „Mucha” 100 A, który został zakupiony z funduszu zebranego na zeszłorocznych popisach od mieszkańców Elbląga za bilety wstępu. Pierwszemu szybowcowi Aeroklubu Elbląskiego nadana zostanie nazwa „Elbląg”.
      
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • To były czasy. Za zebrane pieniądze kupili szybowiec. Teraz musieliby zrobic kilkadziesiąt pokazów, żeby kupic jedno skrzydło do szybowca.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    lotnik weteran(2009-08-27)
Reklama