UWAGA!

W tramwaju

Młoda kobieta wstała i ustąpiła miejsce robotnikowi, mówiąc: „Od kiedy to ustępuje się miejsca mężczyźnie? Kobieta młoda czy nie, jest zawsze kobietą”, informował Dziennik Bałtycki z 20 kwietnia 1954 r.

Wracając w porze popołudniowej tramwajem z wykładów, zajmowałem miejsce siedzące. W pewnej chwili zauważyłem stojącego starszego robotnika, który wyglądał na bardzo zmęczonego. Wstałem i zaofiarowałem mu moje miejsce, ale w tej samej chwili zajęła je stojąca obok młoda i zdrowa kobieta. Poinformowałem ją, że miejsce to przeznaczyłem dla robotnika, który wraca z pracy i jest na pewno bardziej zmęczony od niej.
     Młoda kobieta wstała i ustąpiła miejsce robotnikowi, mówiąc jednak: „Od kiedy to ustępuje się miejsca mężczyźnie? Kobieta młoda czy nie, jest zawsze kobietą”. Powiedzenie to wywołało wśród pasażerów ożywioną dyskusję, przy czym zdania były podzielone, jedni solidaryzowali się ze mną, inni popierali wspomnianą pasażerkę.
     Ja osobiście uważam, ze nie ustępujemy miejsca siedzącego kobietom dlatego tylko że, są kobietami, ale ustępujemy zarówno mężczyźnie jak i kobiecie, jeżeli są starsi wiekiem, zmęczeni lub chorzy. Kto więc miał rację?
     
oprac. Olaf B.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • jeśli chodzi o ustępowanie miejsca w środkach komunikacji oczywiście należy przede wszystkim zwracać uwagę na osoby, które powinny przebyć swą drogę na siedząco. A jeśli mowa o kobietach... zwracam się z apelem do wszystkich mężczyzn: darzmy swoje kobiety z większą estymą, obsypójmy kwiatami, a jeśli już rzucamy w nie kamieniem to tylko... szlachetnym (to ostatnie to nie moja myśl, zapomniałem kto to powiedział)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  poszukujący(2004-04-20)
 • Poszukujący, dobrze mówisz, święta racja.
 • tym babom to juz sie we łbach poprzewracalo!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Krowka MILKA(2004-04-21)
 • NIE WAZNE CZY KOBIETA CZY MEZCZYZNA...WAZNE W JAKIM SA WIEKU I STANIE!!!!!!! I TAK POWINNO BYĆ:) 3MAJMY SIE TEGO BO MOZE MY KIEDYS BEDZIEMY POTRZEBOWAC MIEJSCA SIEDZACEGO I A NIKT NAM NIE USTAPI!!!ZASTANOWCIE SIE NAD TYM,,,, 3MAJTA SIE LUDZISKA
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ZIUTEK(2004-04-21)
 • Starsi, schorowani i ludzie o podobnym wyglądzie powinni siedzieć, bo nie wiemy jak naprawdę się czują............najbardziej w tramwajach nie lubię kobiet, zwykle "poduszkowców", które pędzą z drugiego końca środka komunikacji, rozpychając się przy tym rękami i rozdeptując wszystkich i wszystko co im stanie na drodze, by usiąść na miejscu, które właśnie ustępuje się stojącej obok "słabej" osobie............
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  tymczasowa Wrocławianka(2004-04-27)
Reklama